Reklama

Reklama

Naturalny dezodorant – jak zrobić go w domu?

Dezodoranty, które kupujemy w sklepach, nie zawsze są dobre dla naszego zdrowia. Mogą powodować podrażnienia skóry i sprzyjać rozwojowi różnych chorób. Dlatego warto wypróbować naturalny dezodorant domowej roboty. Oto prosta receptura!

Z dezodorantów i antyperspirantów korzystamy na co dzień. Kosmetyki z pierwszej grupy mają za zadanie eliminować nieprzyjemny zapach, który towarzyszy poceniu się i jest skutkiem bytowania bakterii na skórze. Natomiast antyperspiranty blokują gruczoły potowe, a w efekcie na naszych ubraniach nie widać nieestetycznych plam.

Zarówno jedne, jak i drugie kosmetyki, mogą poważnie zaszkodzić naszemu zdrowiu, jeśli wybierzemy te ze złym składem chemicznym. Naukowcy udowodnili, że zawarty w nich glin może zwiększać ryzyko zachorowania na zespół Alzheimera. Trwają badania, które mają za zadanie rozstrzygnąć, czy produkty te mogą przyczyniać się do rozwoju nowotworów.

Reklama

Jak zadbać o zdrowie i higienę jednocześnie?

Jeśli chcecie skutecznie pozbyć się nieprzyjemnego zapachu potu, a przy tym mieć pewność, że nie zaniedbujecie zdrowia, koniecznie wypróbujcie przepis na domowy dezodorant. Receptura oparta jest na naturalnych składnikach. Gotowy kosmetyk nie blokuje gruczołów, ale za to pochłania wilgoć.

Receptura na domowy dezodorant

Do przygotowania dezodorantu będziecie potrzebować 2 łyżki oleju kokosowego, 1 łyżkę mąki ziemniaczanej, 1 łyżkę sody oczyszczonej oraz kilkanaście kropli olejku eterycznego o ulubionym zapachu.

Zmieszajcie wszystkie składniki ze sobą w misce i przełóżcie do mniejszych pojemników. Mieszankę schładzamy w lodówce przez kilka godzin. Otrzymany dezodorant w kremie najlepiej aplikować na umytą i osuszoną skórę pod pachami. Wcierajcie go tak, jak krem. Do osiągnięcia upragnionych efektów wystarczy niewielka ilość. 

Zobacz także:

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: dezodorant | naturalny dezodorant

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy