Reklama

Reklama

Olejek rozmarynowy miej zawsze pod ręką!

Olejek rozmarynowy wykorzystuje się od pokoleń, jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jakie korzyści się z tym wiążą. Dlaczego każda z nas koniecznie powinna mieć go w swoim domu?

Olejek rozmarynowy, który bez trudu można dostać w sklepie zielarskim, a także w wielu aptekach i drogeriach, charakteryzuje się intensywnym zapachem i bladożółtym kolorem. Nasze babcie dobrze wiedziały, że ma wiele cennych zastosowań, więc zawsze miały go pod ręką. 

Dziś nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak wiele korzyści może wiązać się z jego posiadaniem. Trzeba jednak uważać, ponieważ przy nadwrażliwej skórze może powodować podrażnienia lub swędzenie. Nie powinny go również stosować kobiety w ciąży, ani osoby, które zmagają się z nadciśnieniem. 

Reklama

Nie tylko do masażu

Olejek rozmarynowy można stosować nie tylko do masażu, ale wiele osób uważa, że świetnie wpływa na stan skóry i pomaga się zrelaksować. Olejek rewelacyjnie działa też przy suchych i łamliwych włosach, które po jego zastosowaniu będą w znacznie lepszej kondycji. 

Olejek rozmarynowy łagodzi bóle głowy. Stosuje się również w aromaterapii, aby złagodzić ból związany z menstruacją i rozgrzać ciało. Daje również ulgę przy problemach z żołądkiem, po spożyciu ciężkiej potrawy, znacznie łagodząc wzdęcia. 

Zobacz także:

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje