Przeziębienie? Działaj szybko

​Gdy tylko poczujesz drapanie w gardle, zaczynasz kichać, czujesz dreszcze w ciepłym pomieszczeniu - to często znak, że organizm zaczyna walczyć z drobnoustrojami. Od razu zacznij działać, aby nie dopuścić do rozwoju infekcji. Liczą się nawet godziny!

Korzystając z tych sposobów szybciej wyleczysz chorobę
Korzystając z tych sposobów szybciej wyleczysz chorobę123RF/PICSEL

Najważniejsze to zwolnić tempo. Połóż się do łóżka, odwołaj zajęcia fitness (wysiłek fizyczny tylko pogorszy samopoczucie i niepotrzebnie obciąży organizm walczący z infekcją). Odwołaj spotkania, zrezygnuj z kina i zakupów. Jeśli to możliwe przez 2-3 dni pozostań w łóżku - śpij, pij naturalne soki (z aronii, czarnej porzeczki), napar z lipy, kory wierzby, imbiru (działają jak aspiryna), owoców czarnego bzu (zawierają sambunigrynę zwalczającą wirusy). Pomocny będzie także rosół z kury (najlepiej zagrodowej), a także miód, cebula, czosnek i imbir.

Czosnek, imbir, miód

Z chorobotwórczymi bakteriami i wirusami skutecznie walczą związki czynne czosnku, cebuli, miodu i imbiru. Do wystudzonej herbaty malinowej lub z dzikiej róży dodaj pół łyżeczki świeżo tartego imbiru i łyżkę miodu, pij 3-4 razy dziennie. Cebulę i czosnek jedz codziennie dodając je do sałatek, twarożku.

Inhalacje


Czy to klasyczne, czy nebulizatorem - inhalacje nawilżą i udrożnią gardło i nos, ułatwią oddychanie. Do miski lub szklanki z parują- cą wodą dodaj olejek tymiankowy (zwalcza wirusy) i wdychaj. Inhaluj się kilka razy dziennie.

Sok z aronii, porzeczki
 

Czarna porzeczka, aronia, dzika róża są naturalnymi źródłami m.in. witaminy C działającej skuteczniej niż syntetyczne witaminy. Sok z tych owoców wspiera układ odpornościowy. Pij 50-100 ml dziennie godzinę przed lub po posiłku.

Napar z szałwii

Szałwia o naturalnych właściwościach antyseptycznych i odkażających zahamuje rozwój chorobotwórczych drobnoustrojów. Ciepłym naparem płucz gardło kilka razy dziennie, gdy drapie lub boli.

Nauka BEZ fikcji: Jak rzadkie są najrzadsze choroby?Video Brothers
Świat & Ludzie
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas