Reklama

Reklama

Rób to, a zmniejszysz ból haluksów

Haluksy to obecnie poważny problem. Bywa, że powodują ogromny dyskomfort. Gimnastykowanie stóp może pomóc ukoić ból. Jak robić to prawidłowo?

Gimnastykowanie stóp oraz rozciąganie ich mięśni złagodzi dolegliwości ze strony tak zwanego koślawego palucha. Znajdź na ćwiczenia kilkanaście minut dziennie. Może to być na przykład wieczorem. 

Korekta na co dzień

Na początek wypróbuj przetaczanie piłeczki. Prawą stopę oprzyj na małej piłeczce. Może być tenisowa, ale najlepiej taka z gumowymi kolcami. Turlaj ją do przodu i do tyłu. Dzięki temu pracuje cała część ciała od pięty aż po czubek palucha. Przetaczaj piłkę również na boki. W ten sam sposób rozmasuj lewą stopę. 

Jeżeli to nie pomoże, spróbuj rozciągania. Staraj się go odwodzić ku zewnętrznej stronie stopy, jednocześnie odciągając pozostałe palce w kierunku przeciwnym. Ćwicz w ten sposób od dwóch do trzech minut, a potem zajmij się drugą nogą. 

Reklama

Po trzecie, często chodź na piętach i na zewnętrznych krawędziach stóp. 

Zwijaj też ręcznik. Usiądź na krześle, a stopy oprzyj na podłodze. Rozłóż pod nogami ręcznik. Chwyć środek ręcznika palcami stopy i zacznij go zwijać. Powtórz minimum dwa razy. 

Zobacz także:


Tele Tydzień
Dowiedz się więcej na temat: haluksy | ból | stopy | zdrowotne problemy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy