Reklama

Reklama

Rozluźnij kręgosłup

Gdy mięśnie są napięte pojawiają się uciski i bóle kręgosłupa. Jak można je zniwelować? Oto sprawdzone sposoby

Skłon japoński 

Usiądź na piętach, wyciągnij ramiona jak najdalej do przodu. Klatkę piersiową zbliż do podłoża na tyle, na ile jesteś w stanie, a czoło oprzyj o podłoże. Rozluźnij plecy. Robiąc skłon japoński pamiętaj, aby nie odrywać pośladków od pięt.W pozycji tej kręgosłup odpoczywa, a ból mija. Przyjmuj ją codziennie trzy  razy przez pięć minut minut.

Ciepło - zimno

Okłady naprzemienne. Na suchej patelni podgrzej dwie szklanki ryżu. Przesyp go do płóciennego woreczka. Przyłóż na dwie minuty do bolącego miejsca, a potem przez minutę przykładaj zimny ręcznik zamoczony w chłodnej wodzie. Zmieniaj gorące i zimne okłady przez 15 minut. Metoda ta jest wskazana wtedy, gdy ból wywołany jest naciągnięciem mięśni. Jeśli jest on skutkiem stanu zapalnego - stosuj tylko zimne okłady.

Reklama

Odpowiednie wkładki 

Noś buty na obcasie nie wyższym niż trzy centymetry.  Powinny mieć grubszą, elastyczną podeszwę, która amortyzuje wstrząsy po wstające w czasie chodzenia. Pamiętaj! Nie kupuj za dużych butów - musisz je wtedy przytrzymywać palcami i chód staje się mniej płynny, a kręgosłup dodatkowo obciążony. 

Masuj ucho

Jeśli boli cię lędźwiowy odcinek kręgosłupa, delikatnie uciskaj patyczkiem kosmetycznym albo opuszką palca wskazującego zewnętrzną cześć ucha od linii włosów przez dwie minuty. Powtarzaj trzy razy dziennie do ustąpienia bólu. Gdy dopadł cię atak rwy kulszowej, masuj patyczkiem kosmetycznym lub opuszką palca wskazującego punkt łączący ucho z żuchwą przez dwie minuty. Powtarzaj cztery razy dziennie. Oba masaże wykonuj w pozycji leżącej. Połóż się wygodnie na plecach podkładając pod głowę jasiek. 

Zobacz także: 

 

Rewia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy