Reklama

Siwienie, wypadanie włosów, łupież, przetłuszczanie: najbardziej typowe męskie problemy z włosami

Siwienie, wypadanie, łupież i przetłuszczanie to powszechne problemy z włosami wśród mężczyzn na całym świecie. Wpływają one nie tylko na wygląd, ale także pewność siebie i samopoczucie. Kluczem do skutecznej walki z nimi jest zrozumienie przyczyn i stosowanie odpowiednich produktów.

Gęste włosy w naturalnym kolorze są oznaką zdrowia. Wpływają także na poziom atrakcyjności w oczach płci przeciwnej, nasze samopoczucie i samoocenę. Z ich pomocą wyrażamy własną osobowość oraz kształtujemy wizerunek. Kłopoty z włosami nie są zatem kwestią wyłącznie natury estetycznej, ponieważ mogą one niekorzystnie przełożyć się na poczucie własnej wartości. Jeśli zauważymy jakieś problemy - warto wziąć sprawy w swoje ręce.

Siwienie - jak z nim walczyć?

Wielu mężczyzn, którzy zmagają się z problemem siwiejących włosów, nie chce używać farby, ponieważ jest to zbyt widoczne. Z tego powodu, za każdym razem, gdy na rynku pojawia się produkt, którego producenci deklarują stopniowe przyciemnianie siwych włosów z subtelnością - popyt na niego wzrasta. Nie inaczej było w przypadku Alpecin Grey Attack. Dość powiedzieć, iż w całości wyprzedał się on w Niemczech. Popularnością cieszy się zresztą nie tylko tam: od momentu wprowadzenia go do sklepów jego sprzedaż wzrosła aż o... 2000 proc. Skąd taki sukces?

Reklama

Popularność Alpecin Grey Attack kryje się przede wszystkim w tym, że nie jest on farbą do włosów, a szamponem. Oznacza to, że przyciemnianie włosów odbywa się stopniowo i delikatnie, bo przy każdym myciu. Nie ma więc mowy o drastycznej i widocznej zmianie, typowej dla tradycyjnych farb. Proces tworzenia koloru włosów odbywa się w pewnym sensie naturalnie i odpowiada za niego aktywny składnik - 5,6-dihydroksyindol. To naturalny prekursor koloru, który wnika do wnętrza włosa i po kontakcie z tlenem z czasem tworzy kolorowy pigment.

Pierwsze rezultaty stosowania szamponu marki Alpecin zauważalne są już po kilku tygodniach regularnego stosowania. Rezultaty, czyli naturalna i niedostrzegalna dla innych zmiana koloru i pozbycie się siwych włosów. Warto dodać, że Alpecin Grey Attack powinien być używany jako zamiennik zwykłego szamponu, a w momencie osiągnięcia dostatecznie intensywnego koloru należy zmniejszyć częstotliwość aplikacji.

Wypadanie włosów - jak temu zaradzić?

Kolejnym problemem, z którym zmagają się mężczyźni, jest wypadanie włosów. Choć to zupełnie naturalne zjawisko, bo każdego dnia możemy tracić nawet do 100 włosów, kłopot pojawia się w momencie, gdy ubywa nam ich więcej. Oczywiście nie sposób tego policzyć. Zaniepokoić powinny nas jednak przywierające do szczotki kosmyki - to pierwszy sygnał mówiący o tym, że warto przyjrzeć się kondycji włosów.

Zacząć powinniśmy od prawidłowego dbania o włosy: unikać wystawiania ich na nazbyt wysokie temperatury (zwłaszcza podczas suszenia) oraz farbowania. Co jednak w momencie, gdy zmagamy się nie tylko z nadmiernym wypadaniem włosów, ale i siwieniem? Wyjściem z tej sytuacji jest sięgnięcie po Alpecin Grey Attack, ponieważ - w przeciwieństwie do farb - nie niszczy on włosów. Wręcz przeciwnie - poprawia ich kondycję. Szampon marki Alpecin nie zawiera agresywnych środków chemicznych. Oprócz efektu koloryzującego, szampon Alpecin Grey Attack zapobiega wypadaniu włosów dzięki aktywnemu składnikowi jakim jest kofeina.

Łupież i przetłuszczanie - jakie kroki podjąć?

Łupież to natomiast schorzenie skóry głowy. Objawia się nadmiernym łuszczeniem się naskórka i może być spowodowany m.in. przez grzyby, alergie na kosmetyki czy nawet stres. Najskuteczniejszą metodą walki z tym problemem jest używanie odpowiednich szamponów przeciwłupieżowych oraz dbanie o higienę skóry głowy. Dopiero w przypadku uporczywego łupieżu, rozważyć warto konsultację z dermatologiem.

Kolejnym zmartwieniem mężczyzn, zwłaszcza tych z tłustą cerą, pozostaje przetłuszczanie włosów. Odpowiada za nie nadmierne wydzielanie sebum przez gruczoły łojowe, co skutkuje nieestetycznym wyglądem. Tutaj również receptą jest stosowanie szamponów - tym razem przeznaczonych do włosów tłustych. Ale też dieta bogata w witaminy i minerały oraz ograniczenie sięgania po produkty do stylizacji.

Zadbałeś o zdrowie i kondycję swoich włosów? Teraz sprawdź sam jak możesz poradzić sobie z siwieniem.

materiał promocyjny
materiały promocyjne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy