Reklama

Reklama

Tak pozbędziesz się kurzajek

​Zwykle pojawiają się na dłoniach i stopach, gdy masz osłabioną odporność. Łatwo możesz się nimi zarazić od innej osoby, np. przez podanie ręki. Co zrobić, by je skutecznie usunąć?

Smaruj pastą z czosnku

Rozgnieć dwa ząbki czosnku lub przepuść przez praskę. Następnie nałóż punktowo na kurzajki. Zaklej plasterkami. Powtarzaj ten zabieg 3-4 razy dziennie, także na noc, za każdym razem używając nowej porcji czosnku. Kuracja może potrwać dwa tygodnie lub dłużej. 

Mocz w soli

Przygotuj miskę z gorącą wodą - na litr wody odmierz dwie garście soli morskiej. Wymieszaj, aż sól się rozpuści. W roztworze mocz raz dziennie dłonie lub stopy z kurzajkami przez 30 minut. 

Zastosuj krem z sody i oleju

Reklama

Weź po łyżce oleju kokosowego oraz sody oczyszczonej. Dokładnie wymieszaj składniki do uzyskania gładkiego kremu. Wetrzyj punktowo w skórę w miejsca z kurzajkami. Pozostaw na 30 minut, a potem spłucz wodą, osusz i wetrzyj w dłonie ochronny krem nawilżajacy. Powtarzaj 2 razy dziennie. 

Na noc zrób okład z cytryny

Pokrój ją na grube plastry, a następnie na małe kawałki. Wrzuć do małego słoika i zalej octem spirytusowym, by pokrył cytrynę. Odstaw miksturę na cały dzień. Wieczorem wymocz dłonie, stopy z kurzajkami w ciepłej wodzie z mydłem. Następnie wyłów kawałki cytryny z octu i przyłóż na poszczególne kurzajki, zalepiając plastrem. Na stopy możesz założyć na noc bawełniane skarpety, by opatrunki lepiej się utrzymały. Powinny pozostać na kurzajkach przez całą noc. Powtarzaj kurację każdego wieczoru, aż do pozbycia się kurzajek.

Zobacz także:

Rewia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje