Reklama

Reklama

Więcej energii jesienią

​Szybko się męczysz, łatwo się denerwujesz, tyjesz? Oczyść organizm z toksyn. Poprawa nastroju, spadek wagi i przypływ energii gwarantowane!

Toksyny są niemal wszędzie: w spalinach samochodowych, dymie papierosowym, w żywności. Zaburzają pracę organizmu, zwiększają ryzyko chorób przewlekłych i spowalniają przemianę materii - stąd problemy z wagą. Dlatego warto raz na dwa-trzy miesiące przeprowadzić prostą kurację odtruwającą.

Na początek trzeba stopniowo usuwać z menu żywność typu fast food, słodycze, wędliny i mięso czerwone, ograniczyć kawę i zrezygnować z alkoholu. Oczyszczanie rozpocznij w weekend (gdy organizm pozbywa się toksyn, możesz czuć się osłabiona). Podstawą menu powinny być surowe i gotowane warzywa, pełnoziarniste pieczywo, niewielkie ilości owoców oraz mleczne napoje fermentowane (kefir, jogurt, maślanka).

Reklama

Buraki

Mają sporo potasu, dużo błonnika oraz betaninę, której zawdzięczają barwę. Ma ona działanie przeciwzapalne, antyoksydacyjne i oczyszczające. Na detoksie jedz przynajmniej 3 małe bulwy (lub jedną dużą) albo wypijaj dwie szklanki soku z buraka dziennie.

Kefir, jogurt naturalny

Dają nam bakterie kwasu mlekowego, które usprawniają pracę jelit, dzięki temu usuwają toksyny i niestrawione resztki. Zawierają pełnowartościowe, łatwe do strawienia białko i wapń, które przyspieszają przemianę materii i wspomagają spalanie tłuszczów. Są źródłem witamin B1, B2 i niacyny przyspieszających metabolizm, poprawiających odporność oraz wzmacniających układ nerwowy. Pij szklankę dziennie.

Jabłko

Owoc ten wyróżnia się zawartością błonnika nierozpuszczalnego i rozpuszczalnego w wodzie (to cecha pektyn). Chłoną one toksyny jak gąbka, a następnie - niczym miotła - oczyszczają jelita z toksyn i niestrawionych resztek pokarmowych. Wspomagają też pracę wątroby i trzustki. Na detoksie jedz przynajmniej dwa jabłka dziennie, najlepiej na surowo, ze skórką.

Zielony jęczmień

Młode, suszone i sproszkowane zboże jest źródłem żelaza, potasu, wapnia, magnezu, wit. C i kwasu foliowego. Wzmacnia organizm oraz odkwasza go, unieszkodliwia też wolne rodniki. Działa także przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie, wspiera pracę serca, wspomagając odchudzanie. Rano na czczo wypij napój z 2 łyżeczek zielonego proszku i 150 ml zimnej wody.


Świat & Ludzie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy