Reklama

Wokół oka

​Okłady z naparu rumianku, świetlika, zaparzonej czarnej herbaty łagodzą podrażnienie oczu, zapalenie spojówek. Zahamują też tworzący się jęczmień na powiece, ponieważ w tym przypadku najważniejsze jest ciepło. Nie ma znaczenia, czy będzie to pocieranie powieki złotym, srebrnym czy platynowym pierścionkiem, czy będzie to ciepły okład.

Zapalenie spojówek wywołane może być alergią, wirusem, bakterią (wtedy w kącikach zbiera się ropa). Rumianek, nagietek, świetlik działają antyseptycznie, przeciwzapalnie, dlatego łagodzą infekcję. Jeśli po 2-3 dniach stosowania domowych sposobów, tak się nie stanie - idź do okulisty. Przy infekcji bakteryjnej zapisze on np. antybiotyk w kroplach lub maści, alergię ukoi steryd.

Jajko

Ugotowane na twardo jajko, gdy nieco przestygnie, ale będzie jeszcze przyjemnie ciepłe, przykładaj do powieki, na której tworzy się jęczmień. Ciepła łyżeczka Ogrzaną w gorącej wodzie łyżeczkę, gdy już nieco przestygnie, przykładaj do powieki jak najczęściej, gdy tworzy się jęczmień. Zmęczonym, podrażnionym oczom, pomoże przykładanie chłodnej łyżeczki. 

Reklama

Ziemniak

Ziemniaka ugotuj w mundurku bez soli, lekko ostudź i obierz ze skórki. Następnie pokrój w plastry. Ułóż ciepłe na powiekach, gdy robi się jęczmień. Gdy oczy są przekrwione, zmęczone, na powiekach ułóż schłodzone plastry. 

>>> Przepisy na ziołowe kuracje znajdziesz na następnej stronie <<<

Zioła

Świetlik złagodzi podrażnienie, pomoże zmniejszyć obrzęk i świąd. 1-2 łyżki ziela świetlika zalej szklanką wrzątku, przykryj i odstaw do zaparzenia. Ciepłym lub chłodnym naparem nasącz dwa waciki i ułóż na powiekach. Naparem możesz też przemywać oczy w ciągu dnia i przed snem. 

Rumianek i nagietek działają przeciwzapalnie. Wymieszaj po 10 g kwiatu nagietka i rumianku. Zalej łyżkę miaszanki szklanką wrzątku i zaparzaj pod przykryciem ok. 15 min. Waciki nasącz ciepłym naparem i ułóż na powiekach przy zapaleniu spojówek. 

Zielona herbata

Zalej dwie torebki zielonej herbaty 1/2 szklanki wrzątku. Z lekko odciśniętych torebek rób ciepłe okłady, gdy tworzy się jęczmień, ze schłodzonych - gdy oczy są zmęczone, pieką, są podrażnione i zaczerwienione przez alergię.

Zobacz także:

Świat & Ludzie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy