Reklama

Reklama

Zadbaj o wątrobę

Serce – ważne, jelita – ważne, mózg – najważniejszy! Jednym słowem nic w naszym organizmie nie jest obojętne. Nie da się wyłączyć na chwilę jednego z organów, by system tego nie odczuł.

Taka wątroba na przykład - wiemy, że posiadają ją wszystkie kręgowce, i że ma dużą zdolność regeneracji (na szczęście!). Słyszymy, że powinno się ją odtruwać, ale często nie do końca zdajemy sobie sprawę dlaczego.

Kobiety rzadko szukają powiązania między cellulitem a niesprawnie działającą wątrobą, tymczasem niechciana pomarańczowa skórka pojawia się wówczas, gdy wątroba nie degraduje skutecznie estrogenów.

Problemy z jej prawidłowym funkcjonowaniem dotykają też mężczyzn (kłopoty z prostatą i utrata włosów są związane z działaniem wątroby).

Reklama

Obciążają ją leki, niezdrowa dieta i alkohol. Jeśli ktoś chce mieć idealną sylwetkę, a nadużywa tego ostatniego, nie osiągnie upragnionego celu. Nadmierne spożycie etanolu (alkohol powstaje wskutek fermentacji cukru) sprawia, że niemożliwa jest utrata masy ciała. Gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że 80 procent etanolu przechodzi przez naszą wątrobę, doskonale zdamy sobie sprawę, gdzie leży problem. Nie odtruwajmy wątroby na własną rękę.

Tak jak zębów nie leczymy sami, tak i tu - skierujmy swoje kroki do specjalisty. Lekarz powie nam, jak zadbać o nią w prawidłowy sposób.  

Katarzyna Skrzynecka nominowana jest w plebiscycie Telekamery 2021 w kategorii "Juror". Głosuj online! Głosowanie trwa do 11 lutego.

Zobacz także:

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: wątroba

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy