Zatrzymaj żylaki

​Jeśli zauważyłaś na nogach pajączki, koniecznie skonsultuj się z lekarzem. Nie bagatelizuj problemu, by zmiany chorobowe się nie powiększyły. Ale leczenie możesz wesprzeć w domu.

Domowe metody wspomogą kurację
Domowe metody wspomogą kurację123RF/PICSEL

Używaj rajstop uciskowych. Są zalecane i paniom, które już mają żylaki, i tym, dla których to potencjalny problem dziedziczny. Rajstopy różnią się poziomem ucisku - pomoże ci je dobrać lekarz flebolog lub farmaceuta.

Smaruj czosnkiem. Rozgnieć główkę czosnku, zmieszaj z odrobiną miodu, dwiema łyżkami oliwy i łyżką soku pomarańczowego. Odstaw na 12 godzin. Miksturę delikatnie wmasuj w żylaki i zostaw na noc owinięte gazą. Dla uzyskania jak najlepszego efektu wykonuj codziennie.

Użyj kasztanowca. Uśmierzy nasilony ból i powstrzyma powstawanie żylaków. Pięć gramów liści kasztanowca parz w szklance wrzątku przez 10 min, pij raz dziennie. Stosuj kurację przez trzy tygodnie, zrób tydzień przerwy i powtórz cykl. Albo 10 gramów liści gotuj w szklance wody do ściemnienie. Ostudź, namocz w odwarze wacik i przykładaj do żylaków. Trzymaj, dopóki nie wyschnie. Stosuj raz w tygodniu do zużycia całości.

Co możesz zrobić?

Warto schudnąć. Nadmierne kilogramy sprzyjają powstawaniu żylaków.

Jedz więcej owoców i warzyw - zawierają chroniące żyły flawonoidy i witaminę C, która wspomaga ich uelastycznianie. 

Ogranicz jedzenie czerwonego mięsa, by zatrzymać zmiany miażdżycowe.

MARTA FRANKEL-DOMINIK

Zobacz także:

Piotr Adamczyk do Krakowa nie przyjechał sam. Czy sprosta nowej roli?Styl.pl
Twoje Imperium
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas