Reklama

Zdrowe śniadanie

Specjalista żywieniowy Konrad Gaca zdradza sekret dobrze zbilansowanego śniadania. Jak nie popełniać najczęstszych błędów?

Wysiłek fizyczny rozbudza nasz metabolizm, ale tylko odpowiednie podejście do treningu zagwarantuje nam sukces. Uwaga! Ćwiczenia na czczo mogą działać na naszą niekorzyść. Dlaczego? Ponieważ spalamy mięśnie, a nie tłuszcz! Dlatego śniadanie to podstawa!

Mogłoby się wydawać, że rano poziom glikogenu w mięśniach jest bardzo niski, pojawia się więc okazja efektywnego spalenia tkanki tłuszczowej. To nie jest takie oczywiste. Trenowanie na czczo jest bowiem niebezpieczne, bo może doprowadzić do katabolizmu mięśni.

Jeśli do tego dojdzie, niestety spowalnia to nasz metabolizm. Gdy będziemy trenować bez śniadania, możemy zapomnieć o odchudzaniu. Dlatego polecam lekki posiłek przed wyruszeniem na trening.

Reklama

Najlepiej zjedz łatwo przyswajalne śniadanie. Następnie pół godziny przerwy i dopiero wtedy - do dzieła! Najlepsze godziny do ćwiczeń: ok. 11.00, po obiedzie - ok. 14.00 oraz między 16.00 a 19.00.

Konrad Gaca

Tele Tydzień
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy