Reklama

Reklama

Drugie życie domowych odpadów

Przedmioty, które zwykle lądują w koszu, można wykorzystać na wiele sposobów. Pozornie nieprzydatne, posłużą ci do porządkowania, osuszania, użyźniania.

Tutki po papierze

Świetnie nadają się do przechowywania kabli. Umieszczone w osobnych rolkach po papierze toaletowym przewody nie będą się plątać.

Napisz na każdej tutce, do czego służy kabel, a już nigdy nie będziesz traciła czasu na poszukiwanie właściwego. Tekturowe rurki przydadzą się też do zabezpieczenia papieru do pakowania prezentów.

Przetnij rurkę wzdłuż i nałóż na niewykorzystaną do końca rolkę z ozdobnym papierem, a nie będzie się rozwijał.

Pochłaniacze wilgoci

Żelowe kuleczki w saszetkach, które znajdujesz w pudełku z nowymi butami albo w opakowaniu z elektroniką, skutecznie pochłaniają wilgoć. Nie są toksyczne. Możesz więc umieścić je w pojemniku z pieczywem, aby nie pleśniało, trzymać w aucie, by szyby nie parowały lub włożyć do przemoczonych albo przepoconych butów, aby je osuszyć.

Reklama

Kartonowe pudełka

Te po butach będą najlepszym miejscem do przechowywania obuwia, ale nie tylko. Przydadzą się do porządkowania drobiazgów, np. przyborów do szycia, kłębków wełny i drutów do robótek. Możesz także trzymać w nich dokumenty (rachunki, faktury, PIT-y), wykorzystać do przechowywania skarpetek, bielizny w szufladzie komody.

Puste słoiki

Oprócz tego, że latem i jesienią przydadzą się na przetwory, możesz wykorzystać je do przechowywania różnych produktów.

Nie tylko mąki, kasz czy suszonych grzybów, ale także płatków kosmetycznych, wacików, pędzelków do makijażu.

Ze szklanych słoików zrobisz także lampiony na balkon. Wsyp na dno trochę ziaren kawy i wstaw świeczkę.

Skarpetki bez pary

Stare i przetarte nałóż na dłoń i ścieraj nimi kurze. Po sprzątaniu możesz wyrzucić, zamiast prać jak zwykłe ściereczki. Pojedyncze bawełniane skarpetki zachowaj, bo przydadzą się np. do robienia gorących lub zimnych okładów.

Jeśli rozboli Cię ucho, wsyp do skarpety garść soli i podgrzej w mikrofalówce lub piekarniku do temperatury 45-50°C, a potem przyłóż do ucha. Gdy rozboli Cię głowa, wsyp do woreczka foliowego kilka kostek lodu i włóż je do skarpety. Zimny okład uśmierzy ból.

Przydatne resztki

Skorupki surowych jaj pokruszone i wymieszane z ziemią w doniczce lub balkonowej skrzynce są doskonałym nawozem dla roślin.

Skórka od banana wkopana pod krzakiem róży w ogrodzie albo na balkonie odstraszy mszyce i użyźni glebę.

Fusy z kawy wymieszane z kilkoma kroplami oliwy z oliwek będą doskonałym peelingiem wygładzającym i ujędrniającym skórę. Fusami oczyścisz też skórę głowy i wzmocnisz włosy.

Skórki od jabłek świetnie nadają się do przyrządzenia domowego octu. Obierki z 2 kg jabłek zalej litrem przegotowanej letniej wody. Dodaj 2 łyżki miodu. Przykryj gazą i odstaw w ciepłe miejsce. 2-3 razy dziennie zamieszaj. Po 3-4 tygodniach przecedź.

Zobacz również:

Rewia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy