Reklama

Reklama

Ukojenie skóry głowy

Head & Shoulders wie, że skóra głowy wymaga troskliwej pielęgnacji.

Pielęgnacja skóry twarzy i ciała to jeden z naszych ważnych codziennych rytuałów. Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak istotny jest ten zabieg dla naszego pięknego wyglądu, samopoczucia i zdrowia. Tymczasem skóra głowy, zwłaszcza wrażliwa, wymaga troskliwej pielęgnacji, ponieważ to właśnie jej zdrowie jest warunkiem pięknych, pozbawionych łupieżu włosów. Badania wykazują, że co piąta osoba miewa problemy z powodu wrażliwej skóry głowy . Na szczęście jej prawidłowa pielęgnacja nie musi być skomplikowana - rozwiązaniem jest właściwie dobrany szampon.

Właśnie dlatego powstał nowy Head & Shoulders "Sensitive. Pielęgnacja wrażliwej skóry głowy" z aloesem, który przynosi skórze głowy codzienną dawkę ukojenia i pomaga przywrócić jej równowagę. Konsekwentnie stosowany, zapobiega nawrotom widocznych oznak łupieżu i pozwala cieszyć się wolnymi od krępujących białych płatków, pięknymi włosami.

Reklama

Większość z nas ma swoje codzienne rytuały pielęgnacyjne, bez których nie sposób się obejść. Po każdej kąpieli starannie wklepujemy w skórę twarzy i ciała ulubiony krem lub balsam, wiemy bowiem doskonale, że elementy te są niezbędne dla utrzymania skóry w dobrej kondycji.

Do skóry wrażliwej przywiązujemy zaś szczególną wagę. Czy jednak o czymś nie zapominamy? Co ze skórą głowy? Czy kiedykolwiek zdarzyło nam się pomyśleć, że ona także potrzebuje troskliwej pielęgnacji i ukojenia? Niestety łatwo o tym zapomnieć, a przecież zdrowa skóra głowy to sekret pięknych włosów bez łupieżu. Wiedząc to, eksperci Head & Shoulders stworzyli szampon "Sensitive. Pielęgnacja wrażliwej skóry głowy", który pomaga ukoić podrażnioną skórę głowy. Nowy Head & Shoulders zawiera aloes, znane remedium łagodzące podrażnienia. Ponadto szampon - przy regularnym stosowaniu - skutecznie usuwa widoczne oznaki łupieżu, zapewniając włosom piękny wygląd. Skuteczność przeciwłupieżową Head & Shoulders potwierdza Polskie Towarzystwo Dermatologiczne, specjaliści w zakresie zdrowia skóry.

Ukojenie dla wrażliwej skóry głowy

Podczas pracy nad nowym wariantem Head & Shoulders "Sensitive. Pielęgnacja wrażliwej skóry głowy" z aloesem, naukowcy starali się zidentyfikować specyficzne cechy i potrzeby wrażliwej skóry głowy. Okazało się, że jest ona wyjątkowo podatna na zmiany temperatury i bardziej skłonna do podrażnień niż skóra normalna. Ponadto, bywa bardziej sucha i mniej odporna na czynniki zewnętrzne, w tym także powszechnie stosowane składniki kosmetyków.

Naukowcy odkryli również, że osoby z wrażliwą skórą głowy często cierpią z powodu łupieżu, który idzie w parze z podrażnieniem, co z kolei prowadzi do pogorszenia się jej kondycji. Niektóre kuracje przeciwłupieżowe mogą podrażniać wrażliwą skórę głowy, dlatego zawarte we wszystkich szamponach Head & Shoulders formuły ActiZinc zostały stworzone tak, by w łagodny, ale skuteczny sposób zwalczać łupież i jednocześnie koić wrażliwą skórę. Pracując nad nowym wariantem "Sensitive. Pielęgnacja wrażliwej skóry głowy" zespół Head & Shoulders poszedł o krok dalej, by zapewnić wrażliwej skórze głowy odpowiednią ochronę.

Kluczowym składnikiem nowego szamponu jest kompleks ActiZinc, który efektywnie eliminuje widoczne oznaki łupieżu już od pierwszego użycia. Znikają nie tylko objawy, ale również przyczyny powstawania krępujących białych płatków. Jak to możliwe? Kompleks ActiZinc redukuje narastanie powodującego łupież grzyba Malassezia globosa, zmniejszając tym samym podrażnienia skóry głowy. Co więcej, w nowym wariancie Head & Shoulders został on połączony z węglanem cynku, znanym ze swych łagodzących właściwości. Dzięki temu ryzyko podrażnienia wrażliwej skóry głowy zostało znacznie zmniejszone. Kompleks ActiZinc wyraźnie poprawia stan powierzchni skóry głowy, ponieważ zapobiega utracie nawilżenia i wnikaniu w nią zanieczyszczeń oraz bakterii.

Przede wszystkim jednak formułę nowego Head & Shoulders "Sensitive. Pielęgnacja wrażliwej skóry głowy" skomponowano tak, by zminimalizować ryzyko podrażnienia wrażliwej skóry głowy:

- delikatne składniki myjące zapewniają efektywne, a jednocześnie wyjątkowo łagodne oczyszczanie;

- substancje zapachowe zostały zredukowane do minimum, dzięki czemu nie podrażniają wrażliwej skóry głowy;

- produkt zawiera aloes, od lat znany ze swych łagodzących właściwości. To roślina, która doskonale sprawdza się jako składnik kosmetyków przeznaczonych dla osób o wrażliwej skórze;

- nowy wariant Head & Shoulders nie zawiera barwników i ma delikatny, przyjemny zapach inspirowany aloesem.

Dzięki wnikliwym badaniom i staraniom naukowców powstał produkt, który łączy w sobie zalety technologii Head & Shoulders z formułą pozwalającą kompleksowo rozwiązywać problemy wrażliwej skóry głowy z łupieżem. Potwierdziły to analizy z wykorzystaniem nowatorskiej, opracowanej przez naukowców Head & Shoulders, metody, polegającej na analizie biomarkerów. Są to molekuły produkowane przez ludzkie ciało, charakterystyczne dla zachodzących w nim procesów.

Obserwując określony zestaw biomarkerów: ich obecność lub brak, naukowcy zauważyli, że regularne stosowanie szamponu Head & Shoulders "Sensitive. Pielęgnacja wrażliwej skóry głowy" z aloesem przez 3 tygodnie przywraca skórze jej optymalną kondycję. Oznacza to, że szampon ten przy regularnym stosowaniu nie tylko znacząco redukuje widoczne oznaki łupieżu, ale również łagodzi podrażnienia.

Liczne zalety nowego Head & Shoulders "Sensitive. Pielęgnacja wrażliwej skóry głowy" sprawiają, że staje się on niezbędnym elementem naszych codziennych rytuałów pielęgnacyjnych, gdyż pomaga przywrócić równowagę wrażliwej skórze głowy i pozwala cieszyć się zniewalająco pięknymi włosami bez łupieżu każdego dnia. Head&shoulders jest zalecany przez Polskie Towarzystwo Dermatologiczne dla osób o wrażliwej skórze głowy.

Szampon przeciwłupieżowy Head & Shoulders "Sensitive. Pielęgnacja wrażliwej skóry głowy":

250ml - 11,99 zł, 400ml - 16,99 zł.

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy