Walentynkowe słodkości, które bez trudu zrobicie samodzielnie
Walentynki, jak przystało na święto zakochanych, najlepiej spędzać z ukochaną osobą. Nie może też zabraknąć pysznego posiłku ani deseru. Jeśli chodzi o słodkości, to uwielbiam te z czekoladą w roli głównej. Dzisiaj podzielę się z wami kilkoma przepisami, które z całą pewnością “zdają egzamin”.
Zanim zaczniemy kolację walentynkową, to proponuję uraczyć się lampką dobrego, musującego trunku z sorbetem truskawkowym. Oto, jak go zrobić.
Opis przygotowania:
Mrożone truskawki zmiksować i posłodzić, nałożyć do szampanówek, zalać winem musującym, udekorować świeżą miętą.
Uwaga! Do przygotowania sorbetu z mrożonych owoców potrzebny jest mikser o bardzo ostrym nożu. Jeśli nie mamy takiego urządzenia, truskawki trzeba lekko rozmrozić, zmiksować w blenderze, włożyć do zamrażarki na kilka godzin i mieszać od czasu do czasu - aż do powstania odpowiedniej, przypominającej kryształki, konsystencji.
Zobacz również: Ewa Wachowicz: Szybkie obiady na bazie makaronu
Klasykiem, którego nie może zabraknąć podczas święta zakochanych, są dla mnie muffinki czekoladowe. Poniżej znajdziecie przepis na ten pyszny wypiek.
Opis przygotowania:
Czekoladę rozpuścić w gorącej kąpieli wodnej, dodać masło oraz cukier puder. Odstawić do wystudzenia. Następnie dodać jajka i mąkę. Wymieszać.
Aluminiowe foremki lub ceramiczne kokilki wysmarować masłem i oprószyć mąką. Wlać masę czekoladową (do 2/3 wysokości) i włożyć do zamrażarki na 2 godziny. Po tym czasie piec przez 20-25 minut w piekarniku nagrzanym do 180 st. C. Podawać z malinami oraz lodami waniliowymi lub miętowymi.
Zobacz również: Sałatka Jennifer Aniston. Aktorka znalazła przepis na wieczną młodość?
Jeśli nie przekonuje was idea babeczek, to może przypadnie wam do gustu krem czekoladowy z musem owocowym.
Przygotowanie:
Czekoladę roztopić w gorącej kąpieli wodnej. Wlać rum, wymieszać i odstawić do wystudzenia. Żółtka oddzielić od białek, utrzeć z cukrem trzcinowym. Wymieszać z czekoladą.
Białka ubić ze szczyptą soli, delikatnie połączyć z masą czekoladową. Nałożyć do małych słoiczków i schłodzić w lodówce.
Owoce obrać, z brzoskwini i mango usunąć pestkę. Pokroić na kawałki, skropić sokiem z cytryny i zmiksować. Nałożyć na zimny mus czekoladowy. Udekorować drobno pokrojoną czekoladą (wcześniej można schłodzić ją w zamrażarce) oraz listkami mięty.
Zobacz również: Ziemniaki. Propozycja na dodatki do potraw jak i samodzielne dania
Kolejna propozycja to delikatne brownie. Trudno znaleźć osobę, która nie lubiłaby tego czekoladowego deseru. Oto, jak go przygotować.
Przygotowanie:
Czekoladę z masłem roztopić w kąpieli wodnej i ostudzić. Jajka ubić, dodać cukier i mąkę.
Do ubitej masy jajecznej wmiksować przestudzoną czekoladę, po czym dodać lekko przesiekane orzechy. Piec w piekarniku nagrzanym do 180 st. C przez 20-30 minut, w zależności od tego, jak bardzo "zakalcowate" ciasto chce się uzyskać (zdecydowanie lepsze jest właśnie to bardziej mokre i ciężkie).
Po upieczeniu oprószyć cukrem pudrem (można użyć do tego gotowych szablonów lub samemu przygotować ulubioną wycinankę). Podawać z lodami waniliowymi.
Jeśli wy albo wasi ukochani nie tolerujecie glutenu, to poniżej znajdziecie recepturę na przygotowanie brownie bezglutenowego.
Opis przygotowania:
Z awokado wyjąć pestkę, miąższ wydrążyć i przełożyć do miski. Dodać banana i zmiksować.
Wybić jajka i ponownie zmiksować. Dodać mąkę kokosową, kakao i sodę. Wlać syrop z agawy. Uperfumować ekstraktem waniliowym. Posolić i jeszcze raz zmiksować.
Przełożyć do żaroodpornej foremki (20 cm x 20 cm). Wyrównać i wstawić do piekarnika rozgrzanego do 180 st. C. Piec przez ok. 25 minut. Po wystudzeniu udekorować roztopioną czekoladą i pistacjami.
Wielu z nas powtarza frazę “przez żołądek do serca", ja zdecydowanie hołduję tej zasadzie i szczerze w nią wierzę. Mam nadzieję, że powyższe przepisy pomogą wam sprawdzić, że Walentynki będą jeszcze lepsze, a na pewno... słodsze.