Reklama

Reklama

Aga Zaryan w Blue Note Records

Nowy album Agi Zaryan ukaże się pod szyldem Blue Note Records. Po raz pierwszy w historii legendarna wytwórnia doceniła talent wokalistki z kraju nad Wisłą. Tym samym artystka dołączy do grona tak wybitnych postaci jak Nina Simone, Miles Davis, John Coltrane, Chick Corea, Bobby McFerrin czy Norah Jones. To wyjątkowe wyróżnienie i zaszczyt.

Wydanie płyty "Looking Walking Being" będzie wspierać wiosenna trasa koncertowa, na którą zaproszeni zostali wspaniali goście, m.in. Munyungo Jackson (znany m.in. ze współpracy z Milesem Davisem, Stingiem, Stevie Wonderem) oraz czeski gitarzysta David Dorużka. Artystka odwiedzi dziesięć miast polskich, trasa będzie trwać od 17 do 31 marca. Premiera albumu już 16 marca!

Nie tylko dla fanów jazzu

"Looking Walking Being" jest autorskim albumem z tekstami piosenek Agi Zaryan i wierszami amerykańskiej poetki Denise Levertov. To współczesna muzyka, która czerpie z bogatych tradycji jazzu, ale nie tylko. Nagrane zostało dwanaście utworów, w których słychać wpływy bossa novy, samby, rytmów afrykańskich a nawet jazzrocka! Kompozycje zaskakują świeżością. Aga Zaryan brzmi wspaniale! Artystka po raz kolejny potwierdziła światową klasę, mamy do czynienia z dojrzałą wokalistką i autorką tekstów.

Reklama

Muzykę skomponowali: Michał Tokaj, Larry Koonse (znany m.in. ze współpracy z Natalie Cole czy Dianą Krall), David Dorużka i Zbigniew Wegehaupt.

Teksty utworów Agi Zaryan to historie związane z doświadczeniami artystki, opisujące jej widzenie rzeczywistości. Dzięki słowom napisanym przez Agę kompozycje nabrały bardzo osobistego charakteru (np. "My Name", "Cherry Tree Avenue" czy "Temptation Game"). Będzie to kolejny (po bestsellerowym "Picking Up the Pieces") album tematyczny w języku angielskim.

Tytułowy utwór "Looking Walking Being" zachęca do zanurzenia się w świecie, a nie przypatrywaniu mu się z boku, do czerpania doznań wszelkimi zmysłami. Motto albumu brzmi: " Świat nie jest do oglądania, trzeba w nim być ". Temat doświadczania rzeczywistości wiąże wszystkie kompozycje.

Album został nagrany w studiach w Warszawie oraz w Los Angeles. W sesjach brali udział pierwszorzędni muzycy. Nowe brzmienie zostało osiągnięte między innymi poprzez poszerzenie składu zespołu. Michał Tokaj - fortepian, Michał Barański - kontrabas, Łukasz Żyta - perkusja, David Dorużka - gitary, i światowej sławy amerykański perkusjonista Munyungo Jackson.

Lista utworów

1. Cherry Tree Avenue

2. Looking Walking Being

3. Let Me

4. For The New Year

5. The Stars Are As Lonely As Us

6. Seeking My Love

7. February Evening in New York

8. My Name

9. Temptation Game

10. Wanting The Moon

11. What is This Thing Called Happiness

12. The Thread

Kalendarz koncertowy

17.03 Dąbrowa Górnicza - Pałac Kultury Zagłębie

18.03 Kraków - Kino Kijów

19.03 Białystok - Białostocki Ośrodek Kultury

20.03 Poznań - Centrum Kongresowe Uniwersytetu Medycznego

23.03 Warszawa - klub Palladium

26.03 Bielsko - Biała - Bielskie Centrum Kultury

27.03 Sopot - klub Pick&Roll

29.03 Szczecin - Teatr Polski

30.03 Wrocław - Centrum Sztuki Impart

31.03 Łódź - klub Wytwórnia

materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy