Reklama

Reklama

Albert II Grimaldi. Kim jest mąż najsmutniejszej księżnej świata?

Charlene Grimaldi została okrzyknięta najsmutniejszą księżną świata, ponieważ na jej twarzy niezwykle rzadko gości uśmiech. Nie jest to zapewne powodem do dumy dla jej męża, księcia Alberta II, który, choć jest jednym z najbardziej wpływowych monarchów świata, nie cieszy się dobrą reputacją w mediach, gdzie często pisze się o nim w kontekście domniemanych zdrad. Kim tak naprawdę jest Albert Albert II Grimaldi?

Albert II Grimaldi. Kim jest mąż księżnej Charlene Grimaldi, czyli najsmutniejszej księżnej świata?

Książę Albert z Monako, który ma krewnych wśród wszystkich monarchii, które występują obecnie w Europie, ma 63 lata i pełni ten urząd od śmierci ojca w 2005 roku jako 14. osoba z kolei. 

Jeden z najbogatszych monarchów w Europie przyszedł na świat jako drugie dziecko Rainera III i Grace Kelly. 

Rodzice zadbali o jego wykształcenie. Studiował nauki polityczne w Amherst College w Amherst, jednak ma na swoim koncie również sportowe osiągnięcia w dziedzinie bobsleju. 

Książę Monako aż pięć razy był reprezentantem kraju na igrzyskach olimpijskich. Często podróżuje i ważne są dla niego również kwestie związane z dbaniem o środowisko, czego dowodem jest m.in. jego fundacja, (Fundacja Księcia Alberta). 

Reklama

Książę i księżna Monako. Jak się poznali?

Książę Albert II i młodsza od niego o 20 lat księżna Charlene po raz pierwszy oficjalnie pojawili się razem w 2006 roku w Turynie na zimowych igrzyskach olimpijskich, jednak poznali się już w 2000 roku na turnieju pływackim w Mare Nostrum w Monako. 

23 czerwca 2010 zaręczyli się, a 1 lipca kolejnego roku — pobrali. Księżna Charlene wraz z podjęciem decyzji o życiu u boku księcia Monako postanowiła przyjąć wyznanie rzymskokatolickie i rozpoczęła naukę protokołu oraz języka francuskiego, a także miejscowego dialektu. 

10 grudnia 2014 roku na świecie pojawiły się ich dzieci — Gabriela i Jakub. 

Życie wcale nie takie idealne!

Książę Albert II i księżna Charlene o wielu swoich problemach z pewnością nie mówią i, chociaż ich życie może wydawać się jak z bajki, wcale nie jest tak kolorowo. 

Nie bez przypadku Charlene okrzyknięto najsmutniejszą księżną świata. 

W mediach co jakiś czas pojawiają się plotki o jego domniemanych romansach i nieślubnych dzieciach. 

Oficjalnie zresztą wiadomo, że Książę Albert II jest ojcem dziewczyny o imieniu Jasmine, której matka to amerykańska kelnerka Tamarą Rotolo

Ma również syna Alexandra ze związku ze stewardessą i inne liczne skandale na koncie, a o wielu z nich ponoć nawet głośno się nie mówi.

Czytaj również: 

Cristiano Ronaldo w żałobie. Stracił bliską osobę! 

Kate i William zdradzili, jakie zwierzęta lubią ich dzieci

Kim była Helena Majdaniec? 

Zobacz także: 

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy