Reklama

Anna Lewandowska zdradza, jak ćwiczyć podczas upałów

Wysokie temperatury potrafią zniechęcić do ćwiczeń nawet najbardziej aktywnych. Zmotywowanie się do treningu w upalny dzień, gdy czujemy się osłabieni i pozbawieni energii, jawi się jako nie lada wyzwanie. Anna Lewandowska postanowiła udzielić rad tym z nas, którzy chcieliby poćwiczyć, lecz z powodu upałów brakuje im sił witalnych.

Anna Lewandowska zdradziła sekret!

 Lato to na pozór idealny moment na zwiększenie poziomu aktywności fizycznej. Wizja zbliżającego się wielkimi krokami urlopu, podczas którego trzeba będzie wcisnąć się w kostium kąpielowy, dla wielu z nas jest nie lada motywacją do ćwiczeń. 

Ułatwieniem powinna być również słoneczna pogoda, która zachęca do podejmowania aktywności, zwłaszcza na świeżym powietrzu. 

Przynajmniej w teorii. W rzeczywistości trenowanie w upalne letnie dni jest bowiem dużo trudniejsze niż mogłoby się wydawać. 

Gdy temperatury szybują w górę, nasza motywacja do wysiłku fizycznego drastycznie maleje.

Reklama

Jak zatem ułatwić sobie codzienne zmagania z brakiem silnej woli i na przekór upałom prowadzić aktywny styl życia? W opublikowanym na Instagramie poście znana trenerka przyznała, że często spotyka się z wakacyjnym spadkiem motywacji do ćwiczeń. 

Przede wszystkim poleca ona wybrać odpowiednią porę ćwiczeń, kiedy temperatura powietrza jest najniższa. Istotne znaczenie ma także rodzaj podejmowanej aktywności. Zamiast morderczego, godzinnego treningu cardio, lepiej zdecydować się na krótką acz dynamiczną tabatę. 

"Trenuj wcześnie rano lub późno wieczorem. Wybieraj krótkie, ale intensywne treningi, a skończysz zanim zdążysz się zmęczyć!" - sugeruje trenerka.

Zadbać należy również o odpowiednie nawodnienie i właściwie skomponowany jadłospis. 

"Ważne, żeby pić często i regularnie w ciągu dnia. Sięgaj też po ciepłe herbaty ziołowe - wbrew pozorom lepiej regulują temperaturę ciała niż zimne napoje" - wskazuje Lewandowska. 

I dodaje, że letnia dieta osób aktywnych fizycznie powinna bazować na lekkostrawnych potrawach, w których główną rolę grają owoce i warzywa. 

"A po treningu ulubiony zimny deser! Zapewniam Cię, że wtedy smakuje dużo lepiej" - puentuje trenerka.

***
Zobacz również: 

Anna Lewandowska pozuje w sportowych strojach na instagramie

Euro 2020: Anna Lewandowska dała popis umiejętności mówienia po angielsku! Kompromitacja?  

Transfer "Lewego" do Hiszpanii? Anna Lewandowska odpowiada


PAP/Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: Anna Lewandowska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama