Reklama

Reklama

Elegancja i dostojność. Agata Duda spotkała się z Ołeną Zełenską

Ołena Zełenska pojawiła się w Warszawie, gdzie odbywa się konferencja Warsaw Security Forum. Dyskusja na temat polityki bezpieczeństwa państw NATO i Unii Europejskiej była dla pierwszej damy Ukrainy również okazją do spotkania z Agatą Korhnauser-Dudą. Padły wzruszające słowa.

Ołena Zełenska, która początkowo miała wziąć udział w konferencji w formie zdalnej, ostatecznie zdecydowała się odwiedzić stolicę Polski.

Podczas wizyty w naszym kraju pierwsza dama Ukrainy podziękowała Polakom za wsparcie, a jej wzruszające przemówienie nagrodzono owacjami na stojąco. Ołena Zełenska spotkała się również z  Agatą Korhnauser-Dudą. Kobiety poruszyły niezwykle ważny temat.

Zobacz również: Prywatne odrzutowce, luksusowe apartamenty, domy w prezencie. Tak żyją dzieci Kremla

"Możemy wygrać tylko razem"

Reklama

"Chciałabym wezwać wszystkie obecne tu osoby, żebyście nie bali się zająć takiego stanowiska jak Polska. To jest wojna przeciwko wartościom. Nie może być tak, żeby agresja stała się nowym językiem rozwiązywania problemów świata (...) Możemy wygrać tylko razem. Zróbmy to. Dla nas wszystkich" - apelowała pierwsza dama Ukrainy.

Po wzruszającym przemówieniu Ołena Zełenska spotkała się z Agatą Kornhauser-Dudą, z którą rozmawiała między innymi o przyjęciu przez Polskę osieroconych dzieci z Ukrainy.

Zobacz również: Pierwsza kobieta w historii Włoch na tym stanowisku. Kim jest Giorgia Meloni?

Ołena Zełenska spotkała się z Agatą Korhnauser-Dudą. Ich styl zachwyca

Spotkanie pierwszych dam Polski i Ukrainy było okazją do dyskusji na temat pomocy humanitarnej oraz ewakuacji najmłodszych. Żona Andrzeja Dudy podkreśliła, że Ukraińcy, którzy znaleźli schronienie w Polsce, wciąż są objęci ochroną i troską. Pierwsza dama wyraziła gotowość dalszego wspierania ogarniętego wojną kraju.

Przy okazji ich spotkania wiele osób zwróciło uwagę na niezwykle elegancki styl, który prezentują obie kobiety. Ołena Zełenska pojawiła się w Belwederze w damskim, szarym garniturze, którego marynarkę związała w pasie paskiem. Całość uzupełniły czarne szpilki.

Agata Korhnauser-Duda postawiła tego dnia na klasyczną marynarkę w turkusowym kolorze oraz sukienkę w biało-niebieskie wzory. Pierwsze damy wyglądały niezwykle dostojnie i elegancko.

Zobacz również: Nazwano ją "najbrzydszą księżniczką w historii". Za jej wyglądem kryje się tajemnica

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Agata Kornhauser-Duda | Ołena Zełenska

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy