Reklama

Reklama

"Hawaje, czyli przygody siostry Jane" w Teatrze Capitol

Już pod koniec kwietnia nowa premiera w Teatrze Capitol. Będzie to światowa prapremiera sztuki "Hawaje, czyli przygody siostry Jane".

Wystąpi w niej między innymi Marta Manowska, znana szerszej publiczności z programu "Rolnik szuka żony". Zagra młodą dziennikarkę Peggy. Stanie na scenie obok takich nazwisk jak Daria Widawska, Przemysław Sadowski, Dominika Ostałowska, czy Bartosz Żukowski.

Aktorstwo to wielka pasja Manowskiej, którą prezenterka pielęgnuje od lat. Co mówi o swoich doświadczeniach? - Aktorstwo to magia. Trudna magia. Polegająca na zmaganiu się ze sobą i stałym szukaniu w sobie i w innych. Z postacią ostatecznie jest się sam na sam. Przeżyłam tę magię na warsztatach w krakowskiej PWST, na zajęciach z aktorami Starego Teatru. Później już w Warszawie w Teatrze Imka i Teatrze WarSawy w spektaklu "Wstydźcie się żyć" w reżyserii Adama Sajnuka, na podstawie tekstów Hanocha Levina.

Reklama

Jak Marta podchodzi do nowego wyzwania? Czy ma jakieś obawy? - Farsa to moje kolejne doświadczenie. Ciężka praca, ale jednocześnie kolejna nadzieja na dotknięcie tajemnicy, jaką jest aktorstwo. Ona jest      w ludziach, kulisach, w zapachu, w ciszy, dźwiękach, skupieniu, odkrywaniu siebie. Taka jest magia teatru. To kolejne wielkie wyzwanie, by sprowokować ludzi do śmiechu. Dać im chwilę wytchnienia.


Styl.pl/materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy