Reklama

Kim jest Olivia Henson? Została nową księżną Westminsteru

Olivia Henson i Hugh Grosvenor, książę Westminsteru, pobrali się w katedrze w Chester w piątek 7 czerwca. Panna młoda wyglądała olśniewająco i tego dnia dołączyła do prestiżowego kręgu osób w Wielkiej Brytanii. Kim jest nowa księżna Westminsteru?

Bajkowy ślub księcia i księżnej Westminsteru. Co miała na sobie panna młoda?

Hugh Grosvenor, 7. książę Westminsteru, wziął ślub ze swoją ukochaną Olivią Henson, która stała się tym samym księżną Westminsteru. Ślub na który zaproszone były najważniejsze osoby w Wielkiej Brytanii, członkowie rodziny królewskiej, odbył się 7 czerwca w katedrze w Chester w północnej Anglii. 

 Na ślub przybyli książę William, oczywiście bez żony, księżnej Kate. Obecna była także kuzynka Williama, księżniczka Eugenia. Choć ostatnio uwaga mediów skupiona jest właśnie na tej części rodziny i na wielkiej nieobecności księżnej Kate, to tym razem, trudno było pominąć samą pannę młodą, czyli nową księżną, Olivię Henson. 

Tego dnia 31-latka wyglądała olśniewająco. Miała na sobie prostą suknię z długim rękawem autorstwa brytyjskiej projektantki Emmy Victorii Payne oraz welon z motywami kwiatowymi, inspirowany ślubnym nakryciem głowy jej praprababci z 1880 roku. Panna młoda miała także na głowie tiarę z liści mirtu Faberge, która zwróciła uwagę zebranych.

Reklama

Ta ozdoba należy do rodziny od 1906 roku. Tiara z liści mirtu Faberge zachwyca swoim wzorem wieńca laurowego i została wcześniej wyjęta z rodzinnego skarbca na ślub jednej z sióstr pana młodego. Dwadzieścia lat temu to właśnie Lady Tamara, założyła tę tiarę, gdy wychodziła za Edwarda van Cutsema.

Wygląd jednak to nie wszystko. Brytyjczycy ciepło przyjęli Olivię, która po wielu latach niepowodzeń sercowych skradła serce 7. księcia Westminsteru. Kim jest nowa księżna i jaka jest historia bajkowej miłości?

Zobacz też: Trudno było od niej oderwać wzrok. Księżna Kate wie, jak zwrócić na siebie uwagę

Historia jak ze współczesnej bajki

Grosvenorowie to rodzina mająca zdrowe i długotrwałe powiązania z rodziną królewską: król jest ojcem chrzestnym księcia Westminsteru, a książę jest ojcem chrzestnym książąt Jerzego i Archiego. Jest przyjacielem Williama i Harry'ego.

Olivia Henson została przedstawiona księciu przez przyjaciół dwa lata temu. Po dwóch latach randkowania książę oświadczył się jej w Eaton Hall w Cheshire, a później para podzieliła się tą wiadomością za pomocą zdjęcia rozpowszechnionego w mediach społecznościowych.

Sama Olivia, wwedług Sky News Henson pracuje jako starsza menedżerka klienta w londyńskiej firmie zajmującej się etyczną produkcją żywności. Od samego początku Henson bardzo chroni swoje życie prywatne i niewiele o niej wiadomo. Jednak znana jest ze swojej niezwykłej umiejętności władania wieloma językami, wśród których przodują hiszpański i włoski. 

Olivia Henson to nowa księżna Kate?

Odkąd pojawiła się u boku swojego męża, jest porównywana do samej księżnej Kate. Okazuje się, że panie mają ze sobą wiele wspólnego. Zanim rozpoczęła karierę, Henson uczęszczała do tej samej szkoły z internatem, w której uczyła się kiedyś księżna Kate . Chodzi o szkołę Marlborough College w hrabstwie Wiltshire w Anglii. To prestiżowa uczelnia, w której kształci się zaledwie około 1000 studentów.

Podobnie jak Kate, Olivia ma także dwójkę rodzeństwa, a jej rodzina zaangażowana jest od wielu lat w działalność filantropijną. Podczas ślubu trudno było uniknąć też porównań panny młodej do księżnej Kate i jej ślubu z księciem Williamem w 2011 roku. 

Zobacz też: 

Napływają kolejne niepokojące wieści o księżnej Kate. Aż smutno patrzeć

Księżna Kate na nowym portrecie. Publiczność zaszokowana, jak na nim wygląda

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: brytyjska rodzina królewska | księżna Kate
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy