Reklama

Król Karol III odwołuje swoje plany. Jaki jest powód?

Król Karol III odwołał planowaną na ten tydzień wizytę w Cheshire w związku z ogłoszeniem wyborów powszechnych. Jego decyzja zaskoczyła poddanych i media, które doszukują się innego powodu takiego ruchu króla, niż nadchodzące wybory.

Król Karol III odwołuje wydarzenia. Jaki jest powód?

Pałac Buckingham ogłosił, że król Karol III nie będzie obecny na żadnych nadchodzących wydarzeniach, które mogłyby "odwrócić uwagę" od kampanii wyborczej, która właśnie się rozpoczyna w Wielkiej Brytanii. 

 Będzie jednak nadal uczestniczyć w najważniejszych wydarzeniach, w tym obchodach D-Day, a trwająca seria przyjęć w ogrodzie w Pałacu Buckingham pozostanie nadal w programie Jego Królewskiej Wysokości.

Pałac Buckingham wcześniej ogłosił, że król odwiedzi producenta luksusowych pojazdów Bentley oraz dom kultury w Crewe. Jednak w następstwie decyzji Rishiego Sunaka o rozpisaniu wyborów Pałac Buckingham odwołał tę wizytę.

Reklama

To jedna z pierwszych, zmienionych, czy odwołanych wizyt króla w najbliższym czasie. 

Plotki przybierają na sile

Zmiana planów zaskoczyła wszystkich, gdyż decyzja zapadła niedługo po tym, jak Król postanowił powrócić do pełnienia obowiązków publicznych po diagnozie nowotworu. 

Był to jasny sygnał dla poddanych, że król czuje się na siłach, by wypełniać swoje obowiązki. Dlatego obecnie nie brakuje spekulacji, czy faktycznie zmiana planów była podyktowana wyłącznie wyborami. 

Król intensyfikował swoje działania na rzecz Wielkiej Brytanii i pokazywał, jak bardzo pragnie być obecny i zaangażowany w sprawy państwa. W zeszłym tygodniu wziął udział w pięciu wydarzeniach w ciągu 48 godzin. 

Teraz król Karol III ponownie będzie znacznie rzadziej widziany przez swoich poddanych.

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: król Karol III | księżna Kate
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy