Reklama

Reklama

Kinga Rusin: Jak zdrowo i pięknie żyć, czyli ekoporadnik

Nie lubi ciętych kwiatów, w samochodzie wozi elektrośmieci, nie wychodzi z domu bez ciepłego śniadania, a jedynym drewnianym meblem w jej domu jest duńskie biurko z lat 50. kupione na Allegro za grosze. I zawsze mówi to, co myśli. Nawet, jeśli nie spodoba się to koncernom żywieniowym i kosmetycznym, modnym restauracjom i większości ludzi żyjącym szybko, byle jak i na kredyt. Ten kredyt, to nie tylko bezmyślne eksploatowanie środowiska, ale też bezmyślne marnotrawienie żywności, środków czystości, ubrań.

Ekologia nie jest już tylko modą, jest koniecznością. Kinga Rusin udowadnia, że koniecznością dla każdego, na co dzień, żeby żyć, czuć się i wyglądać lepiej. Dziennikarka od lat zbiera informacje, ciekawostki, przepisy i wiedzę na temat ekologii. Wszystko osobiście sprawdza i testuje. W jej książce znajdą Państwo dziesiątki faktów, porad i bardzo rozsądnych obserwacji:

- Jak robić soki, żeby nie traciły wartości odżywczych?

- Jakie warzywa, zioła i owoce wybierać, żeby leczyć konkretne dolegliwości?

- Dla kogo sok z sałaty, a dla kogo kardamon?

Reklama

- Jak zrobić najlepszą maseczkę , domowy olejek różany, płukankę do siwych włosów?

- Co zjeść na śniadanie zimą, a co latem?

- Jak wybierać kosmetyki bez szkodliwej chemii?

- Jakie ryby jeść, żeby nie szkodzić środowisku?

Ekologia nie jest już tylko modą i nie jest nowością. Przeciwnie - Kinga Rusin z czułością i szacunkiem wraca do czasów swojego dzieciństwa, kiedy włosy myło się naturalnymi szamponami, a w kuchni nic się nie marnowało. Buduje most między dawną, intuicyjną mądrością, sprzed czasów konsumpcjonizmu i dzisiejszą świadomością ekologiczną. Radzi: kochać zwierzęta, dbać o rośliny, chronić drzewa, uważnie wybierać produkty, uprawiać sport, dawać dzieciom dobry przykład nawet, kiedy myślimy, że nas nie widzą. Gotować szybko i prosto, jeść z przyjemnością, troszczyć się o to, co tu i teraz.

Kinga Rusin: Jak zdrowo i pięknie żyć, czyli ekoporadnik, Wydawnictwo Burda Książki.


Styl.pl/materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy