Reklama

Reklama

Królowa Letizia - ikona stylu, którą pokochały miliony

Królowa Letizia, żona króla hiszpańskiego Filipa VI Burbona to nie tylko jedna z najbardziej kochanych, ale również najbardziej stylowych członkiń rodzin królewskich. Z mało lubianej i nieakceptowanej przez opinię publiczną dziennikarki, stała się ulubienicą Hiszpanów i wyrocznią mody. Czym wyróżnia się jej styl?

Królowa Letizia urodziła się w 1972 roku jako Letizia Ortiz Rocasolano w hiszpańskim mieście Oviedo. Jej ojciec był dziennikarzem i to właśnie w jego ślady postanowiła pójść przyszła królowa Hiszpanii. Letizia ukończyła więc studia na madryckim uniwersytecie i rozpoczęła pracę dla meksykańskiego pisma "Siglo21". W późniejszym czasie pisała także dla "La nueva España", pracowała w agencjach prasowych i dla kilku sieci telewizyjnych. 

W sierpniu 1998 roku Letizia wyszła za mąż za nauczyciela literatury i swojego wieloletniego partnera, Alonso Guerrero y Péreza, ale małżeństwo nie przetrwało nawet roku. Po rozwodzie przyszła królowa skupiła się na karierze zawodowej, ale jej przyjaciele mieli dla niej już inny plan - postanowili wyswatać ją z hiszpańskim księciem. 

Reklama

Królowa Letizia i król Filip - historia miłości

Przyjaciele Letizii przyjaźnili się z hiszpańskim księciem Filipem, stwierdzili więc, że dobrym pomysłem będzie wysłanie singli na randkę. Ku ich zaskoczeniu już na pierwszym spotkaniu para przypadła sobie mocno do gustu, a po kilku randkach postanowili rozpocząć wspólne życie. Letizia i Filip podjęli również decyzję o trzymaniu swojego związku w tajemnicy i udało im się kryć przed wścibskimi paparazzi przez prawie dwa lata! Ten czas pozwolił im się dobrze poznać, a Letizię przygotować na niełatwe życie u boku księcia. 

Hiszpania nie chce "rozwódki z ludu"

Związku księcia z piękną dziennikarką nie dało się już dłużej utrzymać w tajemnicy, zrobił się on bowiem poważny, a Filip zaczął planować oświadczyny. Książę nie spodziewał się jednak, że jego wybranka spotka się z aż tak chłodnym przyjęciem wśród rodaków. Hiszpanie nie mogli przeboleć, że przyszła królowa "pochodzi z ludu", w dodatku jest już rozwódką oraz niezależną i ambitną dziennikarką, stawiającą na rozwój i karierę zawodową. Gdy 3 listopada 2003 roku ogłoszono zaręczyny pary, Hiszpanie wciąż nie mogli uwierzyć - nigdy wcześniej w historii tej monarchii członek rodziny królewskiej nie pozwolił sobie na taki "wyskok". 

Wybór księcia Filipa mocno niepokoił również rodzinę królewską, ale ówczesny król Hiszpanii, Juan Carlos postawiony został ponoć przez syna w sytuacji bez wyjścia - albo zezwoli na ślub z Letizią albo Filip w atmosferze skandalu odejdzie z rodziny królewskiej. Hiszpania nie miała wyjścia - choć w mediach przedstawiano wybrankę Filipa jako wyrachowaną, wyniosłą karierowiczkę i skupioną na sobie anorektyczkę, książę Filip dopiął swego i 22 maja 2004 poślubił piękną dziennikarkę. 

W październiku 2005 roku na świecie pojawiła się pierwsza córka pary, Eleonora i jak to zwykle bywa po narodzinach pierwszego potomka, Hiszpanie zaczęli patrzeć na Letizię łaskawszym okiem. W 2007 roku cały kraj współczuł załamanej i będącej wtedy w drugiej ciąży księżnej, gdy w złym stanie psychicznym pojawiła się na pogrzebie swojej siostry, Eryki. Chorująca na depresję i anoreksję siostra Letizii przedawkowała leki. Zdjęcia zrozpaczonej Letizii obiegły wtedy cały świat, a Hiszpanie zaczęli powoli przekonywać się do przyszłej królowej. 

Stylowa królowa, skromna królowa

W 2014 roku, w atmosferze skandalu (na jaw wyszły finansowe machlojki siostry Filipa) król Hiszpanii, Juan Carlos abdykował, a jego miejsce zajął Filip. Tym sposobem nielubiana kiedyś księżna stała się... ulubioną królową Hiszpanów. Kobiety pokochały ją za skromność (Letizia przyznaje, że żyją jak normalna, hiszpańska rodzina i nie obnosi się ze swoją pozycją) oraz styl, który chętnie kopiują dziś Hiszpanki w każdym wieku. 

Królową Letizię stać na kreacje od najlepszych projektantów i faktycznie często sięga ona po projekty takich marek jak np. Hugo Boss, ale nie gardzi również ubraniami z sieciówek. Królowa lubi klasyczne kroje i zawsze przestrzega etykiety, ale jej stylizacje są mocno utrzymane w trendach i nie brakuje im polotu. Wybrałyśmy dla was kilka najnowszych, letnich stylizacji Letizii. 

Letnie stylizacje królowej Letizii

W maju tego roku królowa Letizia pojawiła się na turystycznych targach w Madrycie ubrana w modny, biały zestaw, składający się ze spodni z wysokim stanem i bluzki z falbanami po bokach. Kilka dni później zachwyciła w niebieskiej, kwiecistej sukni, do której dobrała ciekawą torebkę i wysokie szpilki. 

W pierwszych, upalnych dniach czerwca królową Letizię sfotografowano w ciekawej, różowej stylizacji, składającej się z klasycznej sukienki, wysokich szpilek i kopertówki. Różowy "total look" przełamał jedynie metaliczny pasek. Kilka dni później Letizia zaprezentowała się w klasycznej, letniej sukience, która idealnie podkreśliła jej bardzo szczupłą sylwetkę. 

Królowa Letizia jest fanką wygodnych, letnich espadryli na koturnie, które najchętniej łączy z klasycznymi sukienkami lub białymi, dobrze skrojonymi spodniami. 

W pierwszych dniach lipca królowa zaskoczyła niebieskim "total lookiem" i zaprezentowała się w świetnie skrojonym garniturze, do którego dobrała klasyczny, biały tshirt i niebieskie, wysokie szpilki. Na uwagę zasługuje również jej letnia stylizacja z sierpnia 2020 roku. Letizia zdecydowała się na długą, białą suknię w stylu boho, do której dobrała niezobowiązującą torebkę w tym samym stylu. Spójrzcie również na stylizację króla Filipa - trzeba przyznać, że w niczym nie ustępuje swojej modnej żonie!

***
Zobacz również:

Królowa Elżbieta ugięła się! Lilibet ma szansę na tron

Letnie stylizacje Hailey Bieber

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy