Reklama

Książę Harry i Meghan Markle przerywają 64-letnią tradycję. Ich decyzja zaskakuje

Książę Harry i Meghan Markle nie tylko zmienili nazwę swojej nowej witryny, ale w tym samym czasie imiona ich dzieci zyskały nowe... nazwisko. Tym samym para zerwała z 64-letnią tradycją rodziny królewskiej.

Wielkie zmiany u Meghan Markle i księcia Harry'ego. Nie ogłosili tego oficjalnie

Książę Harry i Meghan Markle zmienili nazwiska swoich dzieci na swojej królewskiej stronie internetowej, kończąc tym samym 64-letnią tradycję nadawania imion dzieciom.

 Wszyscy, którzy śledzą sytuację Meghan Markle i księcia Harry'ego mogli odkryć to przy okazji uruchomienia ich nowej strony internetowej - sussex.com. 

Fani zobaczyli wówczas, że nazwiska małej księżniczki Lilibet i księcia Archiego również zostały zmienione. Zamiast być znanymi jako Mountbatten-Windsors, Archie i Lilibet przyjęli nazwisko... Sussex po koronacji króla Karola. Nowa strona zastąpiła też ich starą stronę - Archwell.

Czy ten subtelny ruch ze strony Meghan Markle i księcia Harry'ego i zerwanie z tradycją nazwiska Mountbatten-Windsors, to już ostateczny ruch do odcięcia się od brytyjskiej rodziny królewskiej? 

Reklama

Wiele może na to wskazywać, zwłaszcza że można odnieść wrażenie, iż relacje dwóch stron jeszcze bardziej uległy oziębieniu, wbrew oczekiwaniom wielu. Spekulowano, że może Meghan Markle i książę Harry ponownie zbliżą się do rodziny królewskiej po tym, jak ogłoszono, że król Karol III i księżna Kate zmagają się z chorobą nowotworową. 

Nic jednak takiego nie nastąpiło, a obecna zmiana ze strony Meghan i Harry'ego jeszcze bardziej podkreśla separacyjny klimat tej sytuacji. 

Zobacz też: Trudno było od niej oderwać wzrok. Księżna Kate wie, jak zwrócić na siebie uwagę

Nazwisko Mountbatten-Windsor to symbol i tradycja. Z tym właśnie chcą zerwać Meghan Markle i książę Harry?

Nazwisko Mountbatten-Windsor to oficjalne nazwisko potomków królowej Elżbiety II i księcia Filipa. Jest to połączenie dwóch nazwisk rodowych: Mountbatten, związanego z księciem Filipem, oraz Windsor, będącego nazwiskiem brytyjskiej rodziny królewskiej.

Przed 1917 rokiem brytyjska rodzina królewska nosiła nazwisko Saxe-Coburg and Gotha, będące nazwiskiem rodu pochodzącego z Niemiec, do którego należał książę Albert, małżonek królowej Wiktorii.

W 1917 roku, w czasie I wojny światowej, król Jerzy V postanowił zmienić niemieckie nazwisko na bardziej angielskie Windsor, od nazwy zamku Windsor, jednej z głównych rezydencji brytyjskich monarchów. Było to podyktowane antyniemieckimi nastrojami w Wielkiej Brytanii.

Z kolei książę Filip urodził się jako członek rodziny Battenberg, która również miała niemieckie pochodzenie i ten aspekt nie był zbyt pozytywnie rozpatrywany. W 1917 roku, podobnie jak rodzina królewska, rodzina Battenbergów zmieniła swoje nazwisko na bardziej angielskie - Mountbatten.

Gdy księżniczka Elżbieta (przyszła królowa Elżbieta II) poślubiła Filipa Mountbattena w 1947 roku, pojawiła się kwestia nazwiska ich potomków. W 1960 roku królowa Elżbieta II wydała oświadczenie, że jej potomkowie, którzy nie noszą tytułu królewskiego lub księcia, będą nosić nazwisko Mountbatten-Windsor. Było to kompromisowe rozwiązanie, które miało na celu uhonorowanie zarówno królewskiej dynastii Windsorów, jak i nazwiska księcia Filipa.

Zobacz też: 

Napływają kolejne niepokojące wieści o księżnej Kate. Aż smutno patrzeć

Księżna Kate na nowym portrecie. Publiczność zaszokowana, jak na nim wygląda

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: Meghan Markle | książę Harry
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy