Reklama

Reklama

Książę Harry w przemówieniu podczas "Diana Award"

Na przemówienie księcia Harry'ego podczas wydarzenia "Diana Awards" czekały media na całym świecie. Napięta sytuacja w rodzinie królewskiej tuż przed rocznicą urodzin księżnej Diany sprawia, że znów jest głośno o "royalsach".

"Diana Award" to nagrody przyznawane młodym ludziom w wieku 9-25 lat za szczególne działania humanitarne i społeczne poprawiające jakość życia innych ludzi. Wydarzenie to organizowane jest od 1999 roku. W tym roku do ostatniego momentu nie było wiadomo, czy Harry, syn zmarłej w 1997 roku Diany pojawi się na uroczystości. Przybył jednak na wydarzenie, a jego słowa już cytowane są przez media na całym świecie.

Przemówienie księcia Harry'ego

"Jestem naprawdę zaszczycony, że mogę świętować waszą pracę, wasze zaangażowanie w dokonywanie zmian i ważną rolę, jaką podjęliście w reprezentowaniu nowej generacji humanitaryzmu" - zaczął książę Sussex w swoim przemówieniu. Nawiązał też do swojego brata, księcia Williama i do uroczystości odsłonięcia pomnika Lady Diany, która będzie miała miejsce 1 lipca, w 60. rocznicę urodzin księżnej: "W tym tygodniu mój brat i ja będziemy zastanawiać się, jakie byłyby 60. urodziny naszej mamy. Ona byłaby z was dumna, że prowadzicie autentyczne życie z celem i współczuciem dla innych".

Reklama

Książę Harry dodał również: "Nasza mama wierzyła, że młodzi ludzie mają moc zmieniania świata. Wierzyła w waszą siłę, bo widziała to dzień w dzień, a na twarzach młodych ludzi dokładnie takich jak wy, widziała bezgraniczny entuzjazm i pasję". W przemówieniu nie mogło zabraknąć również odniesienia do żony księcia, Meghan. Powiedział, że jego żona, podobnie jak Lady Diana, interesuje się wspieraniem przyszłych pokoleń: "Meg i ja wierzymy, że nasz świat znajduje się u progu zmian, prawdziwej zmiany dla dobra wszystkich".

Szefowa organizacji charytatywnej Diana Award, Tessy Ojo powiedziała, że słowa Harry'ego dotyczące tego, iż Lady Diana byłaby dumna z młodych ludzi otrzymujących nagrodę jej imienia, mają ogromne znaczenie. 

Czytaj również:

Maryla Rodowicz w sądzie. Jej syn to przystojniak! 

Kamil Durczok trafi za kratki? "Pogodził się już z myślą, że pójdzie do więzienia

Anna Dereszowska pokazała ciążowy brzuszek

Książę William zrobił coś takiego? Chodzi o Meghan! 

Znany muzyk nie żyje! Kim był? 

Zobacz także: 

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: Meghan Markle

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy