Reklama

Miss Polski rozpocznie Nowy Rok wyjątkowo! Tuż po Sylwestrze wylatuje do USA!

Aleksandra Klepaczka, Miss Polski 2022 będzie reprezentować Polskę w najbardziej prestiżowym konkursie piękności na świecie - Miss Universe. Wielki finał odbędzie się 14 stycznia w Nowym Orleanie, poprzedzi go kilkunastodniowe zgrupowanie, w którym wezmą udział delegatki z całego świata!

Konkurs Miss Universe jest organizowany po raz 71. Do tej pory jeszcze żadna Polka nie stanęła na podium. A już 3 stycznia do USA, aby reprezentować Polskę poleci obecna Miss Polski - Aleksandra Klepaczka.

Czytaj także: Aleksandra Klepaczka. Kim jest najpiękniejsza Polka?

Jednym z największych wyzwań, z jakimi mierzą się uczestniczki międzynarodowych konkursów piękności, to przygotowanie sukni wieczorowej oraz stroju narodowego. W tym roku kreację wieczorową zaprojektowała Viola Piekut, która uszyła ją ze specjalnej tkaniny sprowadzonej z Francji. Aplikacje, kamienie i wszystkie ozdoby zostały nałożone na suknię ręcznie. Przygotowanie tak skomplikowanej sukni zajęło kilka tygodni.

Reklama

Natomiast strój narodowy przygotowała Agnieszka Lechańska. Kreacja kolorystycznie nawiązuje do polskiej flagi. Ozdobiona jest ręcznie naszywanymi makami i kamieniami. Do stroju narodowego nasza Miss zaprezentuje flagę, która jest wyjątkowa - reprezentantki Polski zabierają ją ze sobą na konkursy międzynarodowe już od 2012 roku. Stroje narodowe na konkursach piękności są bardzo ważnym elementem i poza symboliką przynależności narodowej stanowią wspaniałe widowisko strojów scenicznych. 

W walizkach naszej Miss poza tym znajdą się także kreacje wieczorowe przygotowane przez ukraińską projektantkę mody - Oksanę Mukhę i kreacje polskiej marki LOU. Podczas zgrupowania delegatki z całego świata mają zaplanowane codzienne aktywności związane z udziałem w konkursie. W ich garderobie muszą się więc znaleźć różnorodne kreacje - od codziennych outfitów przeznaczonych na próby do telewizyjnego show, przez eleganckie, koktajlowe a w końcu wieczorowe suknie. Spotkania oficjalne stanowią także możliwość zaprezentowania Polski, jak i siebie w jak najlepszym świetle, dlatego garderoba jest tak bardzo ważnym elementem przygotowań.

Czytaj także:

Miss Polski 2022 chce zmienić nasz kraj. "Pierwszym pomysłem jest wspieranie idei pierwszej pomocy"

Styl.pl/materiały prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama