Reklama

Reklama

Nazistki

Naziści byli mistrzami manipulacji, podwójnej moralności i fałszu. Wierzyli, że ich misją jest maskulinizacja życia w Niemczech. Hermann Goering kazał kobietom "złapać się za garnki, szufelkę i miotłę, a potem znaleźć męża". A jednak wiele z nich aktywnie uczestniczyło w mordach i torturach.

Autor przedstawia sylwetki takich osób, jak Magda Goebbels, która darzyła Hitlera uwielbieniem tak wielkim, że postanowiła, by szóstka jej dzieci umarła wraz z nim w bunkrze, gdy Rosjanie szturmowali Berlin w 1945 roku czy Maria Mandel, komendantka obozu koncentracyjnego, która przepadała za muzyką klasyczną, kazała więc orkiestrze złożonej z więźniów grać podczas apeli i egzekucji. Żydów traktowała jak zwierzęta domowe, a gdy się nimi znudziła, posyłała ich do komór gazowych.

Paul Roland jest autorem ponad trzydziestu książek, w tym takich pozycji jak Hauntings, Naziści i okultyzm: ciemne moce III Rzeszy, Na tropie tajemnicy, In the Minds of Murderers, Najsłynniejsze duchy świata czy The Crimes of Jack the Ripper. Współpracuje jako niezależny felietonista i recenzent z licznymi brytyjskimi czasopismami, a jego teksty regularnie pojawiają się na łamach "Mail on Sunday", "Kerrang!" oraz "Total Film".

Reklama

Roland Paul

"NAZISTKI"

Świat Książki


 

 

Styl.pl/materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy