Reklama

Piotr Rubik: Strach ma dużą klikalność

Piotr Rubik w ramach akcji #KiedyBędzieNormalnie wyznał, że chciałby, aby obecna sytuacja nauczyła wszystkich, że nie warto ulegać panice. Jego zdaniem, trzeba rozsądnie patrzeć na świat i skupiać się na tym, co jest naprawdę ważne.

Piotr Rubik tęskni za wieloma rzeczami. Przede wszystkim brakuje mu wolności, koncertów na żywo i podróży, które są jedną z jego największych pasji. Pandemia zmusiła go do czasowego zamknięcia jego przedszkoli "Rubik Music School". 

Muzyk poświęca się pracy w domu, ale stara się nie zapominać przy tym o swoich fanach, z którymi kontaktuje się za pośrednictwem mediów społecznościowych. Gra dla nich nawet wirtualne koncerty. Chciałby jeszcze w tym roku wydać nową płytę, nad którą pracuje. Ma się na niej znaleźć między innymi przepiękny utwór: "Fruwając po chmurach".

Reklama

- Brakuje mi normalności i za tym bardzo tęsknię - przyznaje ze smutkiem kompozytor, który w obecnej sytuacji nie dostrzega zbyt wielu plusów. Twierdzi jednak, że trudne chwile pozwalają dostrzec, komu tak naprawdę na nas zależy. - Przekonujesz się, kto jest twoim przyjacielem. Pewne rzeczy albo potwierdzają, że możesz na kogoś liczyć, albo okazuje się, że przyjaźń czy znajomość była po prostu mrzonką - mówi, jednocześnie przyznając, kto jest jego oparciem.

- Wspiera mnie moja żona Agata, moje córeczki, cała moja rodzina. Najważniejsze jest to, że mamy siebie, jesteśmy zdrowi i możemy na siebie liczyć. To jest największy dar, jaki mogłem dostać - stwierdza znany muzyk, który stara się poświęcać bliskim sporo czasu. Ostatnio miał czas na to, aby obejrzeć z dziećmi całą serię filmów o Harrym Potterze. 

Chociaż na brak zajęć nie narzeka, na czytanie zawsze stara się znaleźć wolną chwilę. Obecnie jest w trakcie lektury książki "Walk the Wire" Davida Baldacci.

Artysta ma nadzieję, że sytuacja związana z pandemią, nauczy ludzi, że nie warto ulegać panice. Jego zdaniem trzeba zachować zdrowy rozsądek i skupić się na tym, co naprawdę istotne. A jego zdaniem ważne są: miłość, dobroć, empatia, rodzina i przyjaciele.

Kompozytor chciałby, aby ludzie przestali tak bardzo panikować pod wpływem tego, co przeczytają lub zobaczą w mediach. - Czasami warto wyłączyć media, naprawdę. Może to nie jest dobre słowo na wywiad w portalu internetowym, ale wiecie, o co mi chodzi. Nie wszystkie wiadomości muszą być prawdziwe - zauważa, życząc wszystkim, by wytrzymali psychicznie tę sytuację.

***

Artykuł powstał w ramach akcji portalu Interia #KiedyBędzieNormalnie", w której przedstawiciele świata kultury i sportu dzielą się z czytelnikami portalu swoimi refleksjami na temat obecnej sytuacji, zdradzają, za czym tęsknią i czego im brakuje najbardziej, jak radzą sobie ze stresem oraz jakie mają plany na czas po pandemii.

W naszej akcji wzięli udział również:

Mateusz Damięcki

Mariusz Czerkawski

Emilian Kamiński

Łukasz Orbitowski

Mateusz Janicki

Jan Wieczorkowski 

Tomasz Jakubiak

Kuba Sienkiewicz

Michał Bajor

Andrzej Krzywy 

Barbara Wrońska 

Zbigniew Boniek

Gaba Kulka

Janusz Leon Wiśniewski

Radosław Majdan

Piotr Małachowski
Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: Piotr Rubik | gwiazdy | pandemia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy