Reklama

Powstanie Warszawskie: Matylda Damięcka dziękuje w nietypowy sposób

Matylda Damięcka pochodzi z rodziny o silnych korzeniach aktorskich. I choć sama od dziecka występowała na scenie i przed kamerą kilka lat temu objawiła światu jeszcze jeden talent. Można powiedzieć, że to artystka kompletna. Spójrzcie na grafiki, które powstały z okazji wybuchu Powstania Warszawskiego.

Matylda Damięcka porzuciła aktorstwo?

Matylda Damięcka ma talent plastyczny. Kilka ruchów i kreski łączą się w całość. W ten sposób od miesięcy młoda aktorka komentuje ważne wydarzenia w kraju, historyczne momenty i sytuacje przepełnione bólem i smutkiem, kiedy odchodzą artyści. Tak powstały wizerunki Pawła Królikowskiego, Kory, a nawet Krzysztofa Pendereckiego.

Swoje odzwierciedlenie w grafikach znalazły marsze kobiet, pandemia i manifestacje, którymi żyła Polska w ostatnich miesiącach. Czasem są to grafiki, innym razem dochodzą dźwięki i obraz, animacja wciąga odbiorców w audiowizualny świat.

Reklama

Powstanie Warszawskie: Aktorka oddaje hołd


Tym razem siostra Mateusza Damięckiego postanowiła uczcić rocznice wybuchu Powstania Warszawskiego. Wymowne grafiki oprawiła krótkim komentarzem. Cytat to słowa Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, poety, który sam zginął w powstańczej walce.

Chcesz wiedzieć więcej o Powstaniu Warszawskim? Przeczytaj poniższe tekst

Kobiety w Powstaniu Warszawskim. Historie ściskają za gardło

Powstanie Warszawskie: Tu nawet szkoła była twierdzą

***

Matylda Damięcka porzuciła aktorstwo. Co robi siostra Mateusza Damięckiego?

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: Matylda Damięcka | Powstanie Warszawskie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy