Reklama

Wielkie zmiany w rodzinie królewskiej. Król w końcu to ogłosił

Książę William i księżna Kate przez ostatnie miesiące zmagali się ze sporym, chorobowym wyzwaniem. W trudnym czasie mogą liczyć na wsparcie króla Karola, który teraz dodatkowo ogłosił nowe tytuły swego syna i synowej. O tym wyróżnieniu dla Kate i Williama mówiło się już od momentu koronacji Karola.

Choroba zbliżyła do siebie księżną Kate i króla Karola III

Książę William i księżna Kate przez ostatnie tygodnie skupieni byli na procesie leczenia księżnej. Wiadomość o chorobie nowotworowej zdiagnozowanej najpierw u króla Karola, a następnie u księżnej Kate była szokiem nie tylko dla poddanych, ale przede wszystkim dla samej rodziny królewskiej. 

 To tragiczne doświadczenie jednak jeszcze bardziej zbliżyło do siebie Williama, Kate, Karola i Camillę. Zdaniem królewskich ekspertów ta czwórka wspiera się w tym wyjątkowym dla nich czasie i jak nigdy wcześniej, nie brakuje ciepłych słów i gestów, nawet okazywanych publicznie. 

Teraz król Karol III okazał wyjątkowe zaufanie i szacunek Williamowi i Kate, odznaczając ich nowymi tytułami. O tych konkretnych mówiono już od czasu koronacji Karola. Jednak dopiero teraz, w obliczu problemów zdrowotnych i wspólnej walki o wyleczenie wraz z synową, Karol wyróżnił ją i swego syna. 

Reklama

Zobacz też: Książę William z poważną miną odwiedza księżną Kate. Poddani zaniepokojeni

Wyjątkowe wyróżnienie. Kate i William długo na nie czekali

Wzruszającym gestem króla Karola III było nadanie księżnej Kate tytułu Królewskiego Towarzysza Orderu Towarzyszy Honorowych. Order Towarzyszy Honorowych został utworzony przez króla Jerzego V w 1917 roku w uznaniu wybitnych osiągnięć w sztuce, nauce, medycynie i służbie publicznej.

W międzyczasie król mianował także księcia Williama Wielkim Mistrzem Najzaszczytniejszego Orderu Łaźni. Jest to szczególny zaszczyt dla księcia, ponieważ jest to tytuł, który król nosił w czasach, gdy był księciem Walii (1974-2022). 

Innymi osobami, które dostąpiły tego zaszczytu, są Jego Królewska Wysokość Książę Henryk, Książę Gloucester i Jego Królewska Wysokość Książę Artur, Książę Connaught i Strathearn. 

Zaszczyt ten został ustanowiony przez króla Jerzego I w 1725 roku, chociaż uważa się, że jego początki sięgają VIII wieku. Nadawany jest członkom służby wojskowej lub cywilnej za wzorową służbę.

Mówi się, że to ukłon Karola w stronę syna i synowej, których prywatnie król darzy wyjątkowo ciepłym uczuciem. Specjaliści królewscy podkreślają, że Karol traktuje Kate niczym córkę, której nigdy nie miał, a ich więź przez ostatnie tygodnie tylko uległa wzmocnieniu. 

Wsparcie ze strony Camilli i Karola było jasne i klarowne, gdy żona księcia Williama w wyjątkowy sposób podzieliła się wiadomością o swojej diagnozie. 

Karol w poruszającym oświadczeniu wyznał wówczas, że  jest bardzo dumny z Katarzyny za jej odwagę. W oświadczeniu podkreślono także, że "Jego Wysokość pozostaje w najbliższym kontakcie ze swoją ukochaną synową". 

Te słowa z pewnością pokazały już wtedy bliskie relacje całej czwórki, a nadanie nowych tytułów Kate i Williamowi, tylko przypieczętowało ich więź.

Zobacz też: 

Książę William wściekł się na ojca. Ogromna awantura w Pałacu. Wykonał pilny telefon do Harry'ego

Dlaczego księżna Kate trafiła do szpitala? Brytyjskie media podają, co mogło być przyczyną


Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: księżna Kate | książę William | król Karol III
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy