Reklama

Reklama

Znana jest data koronacji króla Karola III. To będzie wielkie wydarzenie

Król Karol III automatycznie po śmierci swojej matki, królowej Elżbiety II, został królem Wielkiej Brytanii. Jednak dopełnieniem tego, że Karol stanie się królem odbędzie się dopiero podczas koronacji. Okazało się, że w końcu została ustalona data tego przełomowego, historycznego wydarzenia.

"Umarł król, niech żyje król", czyli kiedy koronacja Karola III?

Emocje związane ze zmianą na królewskim tronie w Wielkiej Brytanii nie maleją. Śmierć królowej Elżbiety II zakończyła epokę, którą wszyscy do tej pory znaliśmy i w niej funkcjonowaliśmy. 

Nic więc dziwnego, że cały świat obserwuje te przemiany, bo po królowej Elżbiecie tron przejął jej najstarszy syn, książę Karol, który wraz z jej śmiercią stał się królem Karolem III. 

Jak wynika z badań BARB, organizacji badającej widownię telewizyjną w Wielkiej Brytanii, nabożeństwo żałobne, podczas którego pożegnano królową Elżbietę II, oglądało w brytyjskich stacjach telewizyjnych średnio 26,2 mln osób. 

Reklama

Trzeba przyznać, że ceremonia ta była szeroko omawiana i oglądana nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale i w innych krajach świata. Podobnie może być z koronacją Karola III. 

Nie da się ukryć, że o tej niezwykle ważnej ceremonii mówiło się już tuż po śmierci królowej w imię zasady "umarł król, niech żyje król". 

Symboliczna data została już wybrana. Mówi się jednak o niej nieoficjalnie

Okazało się jednak, że na to wydarzenie trzeba będzie poczekać i jest to normalna sytuacja. Sama królowa Elżbieta II była koronowana rok po śmierci jej ojca, króla Jerzego VI. 

Teraz serwis Bloomberg podał, powołując się na brytyjskiego urzędnika, który pragnie zachować anonimowość, że data koronacji Karola III jest już znana. 

Podaje się, że będzie miało to miejsce 3 czerwca 2023 roku. Nie bez znaczenia jest wybór tego dnia, gdyż królowa Elżbieta II była koronowana... 2 czerwca. 

To symboliczne zamknięcie pewnego okresu jest niezwykle ważne dla Brytyjczyków, więc z niecierpliwością oczekują oni koronacji Karola. 

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: król Karol III | brytyjska rodzina królewska

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy