Reklama

Reklama

Historyczne zdjęcie! Królowa i trzy pokolenia następców tronu

To zdjęcie na pewno przejdzie do historii. Oprócz królowej jest na nim aż trzech kandydatów do dziedziczenia brytyjskiego tronu.

Na zdjęciu jest aż trzech kandydatów do dziedziczenia korony po Elżbiecie II. Pierwszy w linii sukcesji to syn królowej, książę Karol. Następny w kolejności jest jego najstarszy potomek, czyli William. Zgodnie z prawem, po księciu Cambridge ma prawo dziedziczyć jego syn, a nie brat Williama. Harry, którego nie ma na zdjęciu, jest dopiero czwarty w kolejce do brytyjskiej korony.

Jak donosi magazyn "People", zdjęcie zostało opublikowane z okazji nadchodzących 90. urodzin królowej Elżbiety. Jego autorem jest Ranald Mackechnie.

W rodzinie królewskiej tradycja zdjęć panującego monarchy z przedstawicielami trzech pokoleń następców tronu została zapoczątkowana w 1894 r., gdy królowa Wiktoria sfotografowała się z synem - późniejszym Edwardem VII, wnukiem - późniejszym Jerzym V oraz prawnukiem - późniejszym Edwardem VIII.

Reklama

Jak dwie krople wody

Najnowsze zdjęcie brytyjskiej rodziny królewskiej w kilka godzin obiegło cały świat. Największą atrakcją okazał się oczywiście książę George, który dumnie stoi przy Williamie i trzyma go za rękę.

Internauci zachwycają się nie tylko jego urodą. Ci bardziej spostrzegawczy dostrzegli uderzające podobieństwo do ojca - księcia Williama oraz do dziadka - księcia Karola. 

Zobacz także:


Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje