Reklama

Reklama

Tomasz Ossoliński to naczelny krawiec gwiazd. Zadba o Oscarową kreację Anny Dzieduszyckiej

W nocy z 27 na 28 marca 2022 roku odbędzie się wyczekiwana 94. ceremonia wręczenia Nagród Akademii Filmowej. Polskę na czerwonym dywanie tym razem reprezentować będzie Anna Dzieduszycka. Aktorka wcielająca się w główną rolę w nominowanym filmie krótkometrażowym "Sukienka”, wystąpi w kreacji zaprojektowanej przez Tomasza Ossolińskiego. W sieci pojawiły się już pierwsze zdjęcia z przymiarek. Jak będzie wyglądała kreacja Dzieduszyckiej?

"Sukienka" ma szansę na Oscara

"Sukienka" w reżyserii Tadeusza Łysiaka to produkcja Warszawskiej Szkoły Filmowej. Film, w którym główną rolę zagrała aktora Anna Dzieduszycka ma szansę zdobyć Oscara w kategorii "najlepszy film krótkometrażowy". To wyjątkowa historia niskorosłej kobiety, która opowiada o pragnieniu miłości, bliskości i normalności. 

Anna Dzieduszycka została  już doceniona na świecie. Otrzymała m.in. nagrodę dla najlepszej aktorki na Rhode Island International Film Festival. Jury doceniło talent Dzieduszyckiej. "Anna pokazała widzom perspektywę osób, które od dawna nie były w kinie dostatecznie reprezentowane. Poprzez swoją postać stworzyła świat, który zostaje z widzami na długo po zakończeniu seansu" - tłumaczyli werdykt jurorzy.

Reklama

Dzieduszycka obecnie przebywa w Los Angeles, gdzie razem z reżyserem "Sukienki" dba o promocję filmu. Aktorka już za kilka dni pojawi się na czerwonym dywanie. To marzenie większości artystów na całym świecie. Oscarową kreację dla Anny Dzieduszyckiej przygotowuje polski projektant Tomasz Ossoliński. Zdjęcia z pierwszych przymiarek,  które obiegły sieć kilka dni temu wskazują, że stylizacja aktorki będzie naprawdę wyjątkowa!

Dzieduszycka podczas rozmów z mediami często wspominała, że osoby niskorosłe mają ogromny problem z kompletowaniem codziennej garderoby. Oscarowa kreacja Dzieduszyckiej będą miała więc także symboliczny wymiar.

Oscary 2022: Anna Dzieduszycka w kreacji Tomasza Ossolinskiego

Anna Dzieduszycka przygotowuje się do wielkiej gali. Na facebookowym fanpage'u Warszawskiej Szkoły Filmowej pojawiły się zdjęcia z pierwszych przymiarek oscarowej kreacji. Tomasz Ossoliński ściąga na nich miarę z Dzieduszyckiej. Chociaż na finalny  efekt fani aktorki będą musieli zaczekać, producenci filmu uchylili rąbka tajemnicy. 

Tomasz Ossoliński: naczelny krawiec gwiazd

Nie będzie zaskoczeniem, jeśli Anna Dzieduszycka rzeczywiście pojawi się na czerwonym dywanie w garniturze. Tomasz Ossoliński uważany jest bowiem za najlepszego polskiego krawca męskiego. Fachu uczył się od samego Jerzego Antkowiaka.  To właśnie najbardziej charyzmatyczny projektant mody w PRL przed laty odkrył talent Tomasza Ossolińskiego. 

Tomasz Ossoliński to projektant, który specjalizuje się w garniturach, tworzy jednak także suknie. To właśnie w kreacji jego autorstwa Olga Tokarczuk pojawiła się na przyjęciu noblowskim w Pałacu Królewskim króla Szwecji Karola XVI Gustawa i królowej Sylwii. Pisarka wybrała wówczas długą, czarną suknię wykonaną z szlachetnej wełny.  Tokarczuk wyglądała olśniewająco! Gwiazdami, które chętnie współpracują z Ossolińskim, są także Maja Ostaszewska i Magdalena Cielecka. 

Ossoliński ubiera polskie gwiazdy na najważniejsze wydarzenia i gale już od lat. W 2014 roku Paweł Pawlikowski odbierał Oscara za "Idę" w garniturze jego projektu. Stylizacja Pawlikowskiego została wówczas doceniona. Reżyser znalazł się w zestawieniach najlepiej ubranych mężczyzn wieczoru. Ossoliński szył garnitury na "wielkie wyjścia" również dla Pawła Małaszyńskiego i Andrzeja Chyry. Projektant wykonał garnitur dla Kuby Badacha na ślub z Aleksandrą Kwaśniewską.   

Czy i tym razem o oscarowej kreacji wykonanej przez Tomasza Ossolińskiego będzie głośno? Ponad 25-latnie doświadczenie projektanta pozwala wierzyć, że - niezależnie od tego, czy Anna Dzieduszycka pojawi się na czerwonym dywanie w garniturze czy sukni - będzie wyglądać pięknie. 

Ossoliński przywiązuje bardzo dużą wagę do jakości materiałów. Jego projekty każdorazowo wykonane są z troską o najdrobniejsze szczegóły. Projektant gustuje w klasyce. Ze zdjęć opublikowanych przez Warszawską Szkołę Filmową możemy wnioskować, że kreacja Dzieduszyckiej będzie wyjątkowo elegancka i ponadczasowa. 

***
Zobacz również:

Tadeusz Łysiak: "Sukienka" to film o odrzuceniu i potrzebie miłości

Najpiękniejsze oscarowe kreacje wszech czasów! 

Najbardziej kontrowersyjne Oscarowe kreacje 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy