Reklama

Reklama

Let’s talk about sex

Edukacyjna gra miejska już 4 października w Warszawie.

Miasto o seksie...

Nagrodzona gra miejska ponownie w Warszawie! Już 4 października 2013 roku odbędzie się trzecia edycja ekscytującej gry miejskiej "Let’s talk about sex!" - kontynuacja najlepszej edukacyjnej inicjatywy pozarządowej Warszawy 2012 roku (nagrodzonej statuetką S3KTOR przyznawaną corocznie przez m.st. Warszawę). Rozpocząć grę będzie można między 16.00 a 20.15. (koniec zaplanowano na 21.00). Start na "patelni" przy metrze Centrum, meta w klubie Barometr przy ulicy Smolnej.

Organizatorzy mają nadzieję, że dzięki zabawie temat bezpieczniejszego i satysfakcjonującego seksu przestanie być dla warszawiaków tabu. W zeszłym roku był rzut pluszowym plemnikiem i historia seksu przedstawiona na osi czasu itp.

W tym roku organizatorzy gry "Let’s talk about sex!" zapowiadają jeszcze więcej niecodziennych lokalizacji i niekonwencjonalnych zadań. A to wszystko w jednym celu - dać Warszawie popołudnie z rzetelną, ogólnodostępną i przyjazną edukacją seksualną.

"Let’s talk about sex" to fabularyzowana (i całkowicie bezpłatna) gra miejska organizowana raz do roku przez Stowarzyszenie Program STACJA. Kierowana jest głównie do młodzieży i młodych dorosłych, ale udział w niej może wziąć każdy kto ukończył 15 lat.

Reklama

- Co roku proponujemy nowy temat przewodni. W tym roku będzie to szeroko rozumiane hasło "Historia niejednej miłości"  - mówi Zuzanna Włodarczyk, jedna z koordynatorek gry. - Uczestnicy będą zbierać wpisy do miłosnego CV, a na mecie czekać na nich będą niespodzianki - dodaje.

Po co taka gra w przestrzeni miejskiej? - Wg raportu  z 2011zprzygotowanego przez prof. Zbigniewa Izdebskiego i Polfarmę 88 proc. Polaków uważa, że w szkołach powinno się prowadzić  zajęcia z zakresu wychowania seksualnego. Niestety nie wszyscy mają do nich dostęp. Nasza gra jest odpowiedzią na potrzebę wiedzy, jaką mają młodzi ludzie - mówi Katarzyna Rżanek, wiceprezeska Stowarzyszenia Program STACJA, organizatora gry.

Reklama

Reklama

Reklama