Reklama

Reklama

Matka Polka pracująca

Ponad połowa polskich mam uważa, że praca zawodowa i rozwój kariery są ważne – wynika z raportu „Być mamą” przygotowanego na zlecenie firmy Procter&Gamble w ramach kampanii „Dziękuję Ci Mamo”.

Dane znajdujące się w raporcie zbierano w wielu krajach, m.in. USA, Kanadzie, Francji, Niemczech, Rosji, Japonii, Włoszech i Polsce. Z badań wynika, że aż 63 proc. polskich matek uważa, że praca zawodowa i rozwój kariery są ważne. W innych krajach podobne poglądy ma 61 proc. mam, czyli nieznacznie mniej.

Liczba dzieci nieważna

Co ciekawe, praca jest niemal tak samo ważna dla mam, które mają jedno lub dwoje dzieci (tak odpowiedziało 63 proc.) i tych, które mają troje dzieci lub więcej (w tej grupie to, że praca jest ważna, potwierdziło 61 proc. respondentek). Nie ma też znaczenia to, czy mamy do czynienia z kobietami niezamężnymi czy mężatkami - obie grupy zgodnie (po 63 proc.) przyznają, że praca poza domem jest ważna dla nich i dla ich rodzin.

Reklama

Chcą czy muszą pracować?

Powodów takiego stanu rzeczy może być kilka. Po pierwsze, Polki rodzą dzieci coraz później, a więc odchodząc na urlop macierzyński mają za sobą kilka lat pracy i mogą pochwalić się doświadczeniem zawodowym, które umożliwia im łatwiejszy powrót na rynek pracy po urodzeniu dziecka. Po drugie, kobiety często czują się współodpowiedzialne za domowy budżet i chcą wrócić do pracy, żeby pomóc partnerowi w utrzymaniu rodziny.


Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy