Reklama

Reklama

WOŚP w Krakowie

Zorganizowany na Rynku Głównym koncert zespołów: Piersi, Closterkeller i Leniwiec oraz grupy Alergen, novva i Warstadt, to tylko niektóre z atrakcji podczas 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Krakowie.

Już tradycyjnie, będzie można wziąć udział w przygotowanych licytacjach. Wśród wolontariuszy nie zabraknie znanych postaci, spotkacie m.in. Marcina Dańca, Krzysztofa Piaseckiego, Annę Dymną, Dorotę Segdę i Łukasza Gibałę. W tym roku Orkiestra grać będzie aby wesprzeć diagnostykę na oddziałach onkologicznych i pediatrycznych, a także aby zapewnić godną opiekę medyczną seniorom.

Na Rynku Głównym od godziny 11.00 będą odbywać się happeningi, pokazy ratownictwa, nauka pierwszej pomocy oraz przygodowa gra miejska. Koncert na krakowskiej scenie zlokalizowanej między Sukiennicami a kościołem św. Wojciecha rozpocznie się o godz 16.30, a zgromadzeni widzowie tuż po godz. 20.00 tradycyjnie wypuszczą światełko do nieba podziwiając wspaniały pokaz pirotechniczny.

Reklama

W siedzibie Muzeum Narodowego w Krakowie w Sukiennicach zlokalizowany zostanie Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, gdzie będzie można podejrzeć jego pracę.

Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski przekazał na aukcję niecodzienny przedmiot - suknię Kopciuszka, w której Alicja Bachleda-Curuś wystąpiła w spocie promującym miasto.

Imprezy i wydarzenia

- "Nie taki Smok straszny" - Smok Wawelski wyjdzie ze swojej jamy i przybędzie na Rynek aby grać razem z WOŚP! Smok został przygotowany specjalnie na 23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przez Targi w Krakowie. Dwu i pół metrowy, ważący ponad 200 kg, wykonany z aluminium smok będzie tego dnia także wolontariuszem i będzie kwestował na rzecz Orkiestry.

- "Nawrzucaj Adasiowi" - Adam Mickiewicz jako wolontariusz z największą w Polsce skarbonką. Zachęcamy gorąco do wrzucania do jego wielkiej skarbonki w kształcie serca.

- Gra miejska "Na tropie Cancerosa"- start: Rynek Główny - godzina 11.00. Edukacyjno-przygodowa gra, której celem będzie wytropienie agenta Cancerosa i jego pomocników. Podążając tropem Cancerosa, uczestnicy będą mieli okazję wcielić się w rolę detektywów i odszukać przebiegłego wroga i jego agentów. 

- 3. Bieg Wielkich Serc - start i meta - Bulwary przy Galerii Kazimierz. Początek o godz. 12.00. Trasa - 5 km bulwarami wiślanymi.

- Bluesowa Orkiestra Świątecznej Pomocy - klub Żaczek (al. 3 maja 5) - godzina 17.30. ZagrająBartek Przytuła Quartet, Natalia Kwiatkowska, Levi oraz Hot Tamales, a o godzinie 20.00 zagra Wielkie Orkiestrowe Jam Session

- Impreza w Bonarka City Center - Koncert  Miuosh, Future Folk, Magdalena Steczkowska, Straight Jack Cat, Porfirion, Primafonia. Wojewódzki Konkurs Kolęd i Pastorałek. Licytacja lotu balonem i rękawic Tomka Adamka. Występy Bucket Guys, Pana Ząbka
Spotkanie ze Strażą Miejską - Mini miasteczko ruchu drogowego dla dzieci.

- MotoOrkiestra  pod Centrum Handlowym M1 - pokazy jazdy ekstremalnej na motocyklach, quadach oraz driftu. Koncerty, licytacje i występy artystyczne.

- 11. Karpacki Finał WOŚP - finał WOŚP w 23 schroniskach górskich.

- Wycieczki po Krakowie - Przewodnicy Fundacji FREE walking TOUR oprowadzają tego dnia za datek do orkiestrowej puszki.

- Nauka gry w planszówki i aukcje w Hexie - Hex (ul. Dwernickiego 5), godz. 11:00. Od godz. 11:00 uczestnicy będą mieli okazję nauczyć się grać w złożone gry planszowe. Ponadto o godz. 17:00 przeprowadzone zostaną aukcje gier planszowych oraz innych gadżetów i atrakcji dla miłośników tego rodzaju rozrywki.

- Koncert organizowany przez Fundację Ponad Wszystko i Sounds & Swords - Mezcal Music Club (ul. Meiselsa 18), godz. 16.00. Na dwóch scenach Mezcal Music Club w Krakowie pojawi się 12 lokalnych zespołów. 1. scena to mocniejsze tupnięcie; rock, hardrock, metal-scena rzeźnicza. 2. scena to blues, jazz, chillout, pop.

- Wybory Miss Nowej Huty - Hotel Europejski, godz. 16:00. Wybory miss, licytacje, program artystyczny.

- Koncert w klubie Kawiarnia Naukowa - czwartek, 8 stycznia. 19.00. Wystąpią: 77SINS, The Bastard, Eloe, Grzechniacha - XII Dziecko Patyczaka.

Więcej informacji znajdziesz tutaj.


Styl.pl/materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje