Reklama

Reklama

​Aleksandra Domańska. Kim jest gwiazda serialu "Mecenas Porada"?

Aleksandra Domańska jest polską aktorką, znaną nie tylko ze swoich ról, ale także z podejmowania ważnych tematów społecznych, szerzenia idei ciałopozytywności i promowania troski o zdrowie psychiczne. Od września będziemy mogli oglądać ją w tytułowej roli w nowym serialu obyczajowym "Mecenas Porada" w Telewizji Polsat.

"Mecenas Porada" - nowy hit Telewizji Polsat

"Mecenas Porada" to nowy serial obyczajowy Polsatu, który jest jednym z hitów jesiennej ramówki stacji. Główną, tytułową bohaterką jest Katarzyna Porada, młoda adwokatka, której życie zmienia się o 180 stopni. "Ośmielona uzyskaniem dyplomu adwokata udaje się do szefowej w kancelarii, w której pracuje, po podwyżkę. Ta zamiast pogratulować Kasi sukcesu, zwalnia ją... Nie mogąc znaleźć zatrudnienia zdesperowana wynajmuje maleńki boks w galerii handlowej. Oferuje klientom niedrogą pomoc prawną - koszt to złotówka za minutę" - czytamy w opisie serialu.

W serialu wystąpi szereg gwiazd, m. in. Antoni Pawlicki, Radosław Pazura, Magdalena Wróbel, Piotr Gąsowski, Monika Krzywkowska, Mateusz Rusin oraz Katarzyna Zawadzka, natomiast w tytułową rolę wcieli się Aleksandra Domańska.

Reklama

Aleksandra Domańska - jak wygląda jej kariera?

Aleksandra Domańska urodziła się w 1989 roku w Garwolinie. Dała się poznać szerokiej publiczności m. in. w serialach takich jak "Przepis na życie" (2011), "Lekarze" (2013), "O mnie się nie martw" (2014-2020), "Komisarz Alex" (2014), "Ojciec Mateusz" (2016), "Bodo" (2016), "Na noże" (2016), "Belle epoque" (2017), "Belfer 2" (2017).

Grała również w filmach, m. in. "Drogówka" (2013), "Ambassada" (2013), "Pod Mocnym Aniołem" (2014), "Volta" (2017) czy "Podatek od miłości" (2018).

W 2018 roku zwyciężyła w popularnym programie rozrywkowym "Ameryka Express" w parze ze swoim bratem, Dawidem.

Aleksandra Domańska o depresji

Aktorka często zabiera głos w ważnych sprawach społecznych, a fani pokochali ją nie tylko za talent aktorski, ale także za autentyczność i szczerość. Sama nie ukrywa, że zmagała się z problemami psychicznymi i głośno mówi o tym, jak ważna jest świadomość i profilaktyka w tym zakresie. W wywiadzie dla magazynu "Pani" Aleksandra Domańska opowiedziała o tym, że zdiagnozowano u niej depresję.

- opisywała swój stan.

Domańska podkreśla, że już samo zdiagnozowanie choroby było dla niej pomocne. Zdecydowała się podjąć psychoterapię, która dała efekty.

Bardzo ważne z procesie zdrowienia było wsparcie przyjaciół. Jedną z jej najbliższych osób jest Zofia Zborowska-Wrona, która mocno wspierała Domańską.

W wywiadzie dla "Pani" Aleksandra Domańska opisała też trudne momenty ze swojego dzieciństwa. Jak zdradza, wychowywała się w ubogiej rodzinie i pamięta sytuacje, kiedy mama nie mogła dać jej "kilku groszy na lizaka". Podczas gdy jej ojciec wyjechał za pracą do Oslo, matka musiała pożyczać pieniądze i kupować ubrania, sprzedawane później na Stadionie Dziesięciolecia. Przyszła aktorka musiała zajmować się w tym czasie swoim młodszym bratem.

- wspomina. Zaznacza jednak, że rodzice są jej przyjaciółmi.

Aleksandra Domańska o ciałopozytywności

Aktorka jest też znana z jednoznacznego opowiadania się po stronie ruchu ciałopozytywnego, który promuje akceptację własnego ciała i pokochanie go takim, jakie jest.

Domańska opisuje to na przykład w jednym z wpisów na Instastories, gdzie w mocnych słowach pisze o odzyskiwaniu władzy nad swoim życiem i ciałem.

Podkreśla też, że nie pozwala na uwagi odnośnie swojego wyglądu podczas pracy, sprzeciwia się temu jednoznacznie i to przynosi efekty.

Afera zapiekankowa. Domańska i Zborowska utarły nosa paparazzim!

Jednocześnie Domańskiej nie można odmówić poczucia humoru w walce o ciałopozytywność. Kiedy media obiegły robione przez paparazzich zdjęcia, jak Domańska razem z Zofią Zborowską-Wroną jedzą zapiekanki na warszarskim "Zbawiksie", dziewczyny nagrały razem film, w którym odpowiadają swoim hejterom. W eleganckich, balowych sukienkach jedzą zapiekanki, a kiedy zauważają fotoreporterów, nie przejmują się nimi.

Przyjaciółki wrzuciły to samo wideo i identyczny opis, w którym sprzeciwiają się temu, jak portale plotkarskie piszą o kobietach.

- napisały obie panie na Instagramie.

- dodały mocno.

Przeczytaj też:

Córka Zbigniewa Wodeckiego wyjawia rodzinną tajemnicę: Składam hołd mojej mamie

Naturalne afrodyzjaki. Są pyszne i zwiększają libido

Lekarz ujawnił prawdę o pocałunkach. Film zszokował internautów

* * * 

Zobacz więcej:

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: Aleksandra Domańska | jesienna ramówka Polsat 2021

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy