Reklama

Reklama

ABC zajęć na basenie

Obowiązują zasady, których nie znamy, a warto ich przestrzegać dla własnego dobra.

Nie jemy przed pływaniem!

To musi być złota zasada: nie jemy co najmniej na godzinę przed wyjściem na zajęcia na basenie.

Nago pod prysznic

Nowe polecenia Głównego Inspektoratu Sanitarnego wprowadziły na baseny i do aquaparków obowiązek umycia się. Robimy to pod prysznicem bez czepka i bez kostiumu kąpielowego. Chodzi o zapobieganie infekcjom i chorobom grzybiczym.

Brodzik

Boimy się, że stoi w nim brudna woda, ale to nieprawda. Jest w ciągu dnia wymieniana i wzbogacana o środki dezynfekujące. A w klapkach przechodzimy z szatni do przebieralni, po drodze gromadząc na podeszwach zarazki. Dlatego wejdźmy w nich do brodzika, a nie przeniesiemy bakterii na teren pływalni!

Reklama

Krótka rozgrzewka


Pamiętajmy o rozgrzewce. Zróbmy kilka przysiadów, wymachy rąk w przód i w tył oraz kilka skłonów. Stawy dłoni rozgrzejmy, kręcąc nimi.

Drugie mycie


Po zajęciach umyjmy się znów bez kostiumu. Przed suszeniem włosów, zabezpieczmy je oliwką.

To spakujmy

Włóżmy do torby duży ręcznik kąpielowy oraz mniejszy, do położenia na ławce. Zapakujmy klapki, okulary do pływania, czepek kąpielowy, suszarkę oraz foliowe worki na mokre rzeczy i ręczniki. Pamiętajmy o kosmetykach do mycia oraz nawilżających skórę, a także o oliwce do włosów. Nie zabieramy zegarka, biżuterii, a telefon tylko wtedy, gdy jest to konieczne.


Rewia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje