Reklama

Reklama

Jak kupować perfumy

Zapachy zapamiętujemy lepiej niż smaki. Dlatego ważne jest, by starannie dobrać ten osobisty.

Jak wybrać odpowiedni zapach

Nie jest to wcale łatwe. Trzeba brać pod uwagę wiele czynników. Czy perfumy będziemy nosić na co dzień, czy na wielkie wyjścia? Czy w pracy mamy kontakt z innymi ludźmi, czy też nie? Najważniejsze jednak, byś dobrze się czuła z wybranym zapachem.

1. Spryskaj przegub dłoni
Pamiętaj jednak, że zapach perfum może zmienić nawet balsam, którego użyłaś rano. Skóra powinna więc być idealnie czysta. Oczywiście, nie używaj tego dnia innych perfum, bo oba zapachy zmieszają się i mogą dać zupełnie nieoczekiwany efekt.

2. Wąchanie paska lub korka
To nie jest dobry sposób, by poznać dobrze perfumy. Zapach stapia się ze skórą i dopiero na niej daje odpowiedni efekt. Testowy pasek wykorzystaj, by poznać zapach i zdecydować, czy chcesz się nim spryskać.

Reklama

3. Chwila przerwy w testowaniu
Jednego dnia wąchaj tylko 2-3 zapachy. Tyle nos może rozróżnić za jednym razem. Między testowaniem kolejnych perfum wdychaj zapach kawy - neutralizuje poprzednie wonie.

Piramida zapachowa

Nuty lub fazy zapachowe to aromaty, które rozwijają się w czasie kontaktu perfum ze skórą. Najpierw wyczuwamy nutę górną, czyli głowy, później środkową, tzw. nutę serca, a na końcu dolną, zwaną nutą bazy lub głębi. Nutę głowy można wyczuć tuż po naniesieniu perfum na skórę. To ona wpływa na pierwsze wrażenie, jest najbardziej świeża i lekka.

Utrzymuje się na skórze od kilkunastu minut do około pół godziny. Nuta serca charakteryzuje perfumy. Utrzymuje się zwykle 1-2 godziny, ale czasem nawet 4 i dłużej. Nuta bazy zwana jest tłem zapachu. W jej skład wchodzą utrwalacze. Dzięki nim zapach dłużej się utrzymuje.

Świat & Ludzie
Dowiedz się więcej na temat: perfumy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama