Reklama

Reklama

Jak profesjonalnie usunąć tatuaż?

Założeniem towarzyszącym decyzji o wykonaniu tatuażu jest sprawienie sobie na skórze znaku na całe życie. Jednak nie brakuje sytuacji, w których jakiś czas po wykonaniu tatuażu jego posiadacz żałuje tej decyzji. Całe szczęście istnieją metody usuwania tatuażu. Na czym polega? Gdzie warto poddać się laserowemu usuwaniu tatuażu? Wyjaśniamy!

Profesjonalne usuwanie tatuażu

Zasadniczo istnieją dwa miejsca, w których można usunąć tatuaż. Są to:

  • studio tatuażu,
  • klinika medycyny estetycznej.

Warto od razu zaznaczyć, że nie każde studio tatuażu oferuje usługę jego usuwania. Niektóre jednak to robią. Niemniej jednak trzeba pamiętać, że studio tatuażu nie jest placówką medyczną. Co z tego wynika? Otóż to, że nie jest to punkt wyspecjalizowany w wykonywaniu zabiegów, a tym właśnie jest laserowe usunięcie tatuażu. Tym samym trudno liczyć na profesjonalizm. Często zabiegi usuwania tatuażu w studiach, które je wykonują, kończą się marnym efektem estetycznym oraz uszkodzeniem tkanek. W konsekwencji i tak trzeba szukać pomocy w gabinecie medycyny estetycznej.

Reklama

Polecamy zatem, aby zabiegowi laserowego usuwania tatuażu poddać się w gabinecie medycyny estetycznej. Można tam liczyć na pełen profesjonalizm. W klinikach wykorzystuje się profesjonalne lasery. Co więcej, obsługują je specjaliści.

Jak przebiega laserowe usuwanie tatuażu?

W profesjonalnym gabinecie usuwanie tatuażu rozpoczyna się od dogłębnej analizy sytuacji przez lekarza dermatologa. Ocenia on głębokości tatuażu, rodzaj barwnika i jego kolor, profesjonalizm wykonania oraz poziom bliznowacenia. Na tej podstawie określa metodę usunięcia laserowego oraz jej intensywność. W kwestii intensywności chodzi przede wszystkim o wymaganą liczbę zabiegów. Przeważnie wymaganych jest co najmniej kilka spotkań.

Do usuwania tatuażu wykorzystuje się urządzenie emitujące wiązkę lasera. Jednym z takich urządzeń jest na przykład laser Discovery Pico. W tym przypadku zastosowanie znajduje technologia piko- i nano sekundowa. Zapewnia to maksymalną skuteczność zabiegu. Co więcej, dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii zabieg jest mało bolesny oraz w pełni bezpieczny. 

Celem użycia lasera jest rozbicie cząsteczek barwnika znajdującego się pod skórą. Zasadniczo laserowe usuwanie tatuażu przebiega w ten sposób, że wiązka lasera rozbija barwnik na drobne cząsteczki, a te są później stopniowo wchłaniane przez organizm. Proces ten zachodzi w pewnym okresie czasu, zatem efekty zabiegu nie są widoczne od razu.

Inne zastosowania lasera

Warto mieć na uwadze, że urządzenie wykorzystywane do usuwania tatuażu wykorzystuje się również w innych celach. Przede wszystkim chodzi o likwidację makijażu permanentnego, która polega w zasadzie na tym samym, co usuwanie tatuażu. Niemniej jednak wspomniany laser Discovery Pico to urządzenie wykorzystywane również do usuwania przebarwień czy blizn różnego pochodzenia. Co więcej, można go również wykorzystać do likwidacji oznak starzenia się skóry.

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy