Reklama

Reklama

Kosmetyczny hit, czyli laminacja brwi

Laminacja brwi powinna zainteresować kobiety, które marzą o idealnym podkreśleniu kształtu brwi. Nie każda z nas została obdarzona przez naturę gęstymi i ciemnymi włoskami, dlatego też z pomocą przychodzi laminacja brwi. Na zabieg decyduje się coraz więcej polskich gwiazd. Niedawno zrobiła to również Anna Lewandowska.

Czym jest laminacja brwi?

Zdarza się, że włoski brwi są bardzo sztywne i nie poddają się domowym sposobom na ułożenie ich we właściwy sposób. Trudne do ujarzmienia są także włoski bardzo cienkie. Tego typu sytuacje sprawiają, że stylizacja brwi jest utrudniona i podkreślenie ich pomadą, kredką lub cieniem nie wystarczy. 

W ostatnim czasie laminacja brwi stała się modnym zabiegiem wśród kobiet, które chcą cieszyć się idealnymi brwiami. Jest to zabieg, który polega na półtrwałej zmianie ułożenia włosków. W ten sposób można uzyskać pełny i szerszy kształt brwi. 

Laminację brwi można uzupełnić regulacją oraz koloryzacją włosków.

Reklama

Laminacja brwi krok po kroku

Podczas zabiegu laminacji brwi główną rolę odgrywa kwas tioglikolowy. Ma on za zadanie rozerwać wiązania dwusiarczkowe włosa, które są jego budulcem, a następnie stworzyć nowe. W ten sposób staje się on plastyczny, a przez to jest podatny na zmianę kierunku jego ułożenia. 

Podczas laminacji brwi otwierają się łuski włosa, dlatego też kolejny preparat nakładany na brwi jest intensywnie regenerujący. Jest to keratyna wraz z olejkami roślinnymi. Sprawiają, że spoiwo między łuskami włosków zostaje uzupełnione. W ten sposób wpływają na ich kondycję i dodają blasku. 

Po tych dwóch etapach przychodzi czas na regulację włosków oraz nadanie im koloru. Jest to forma uzupełnienia zabiegu w celu podkreślenia efektu laminacji brwi.

Jak dbać o brwi po zabiegu?

Przez dobę po zabiegu niewskazane jest mycie oraz dotykanie brwi. Po tym czasie spokojnie można myć twarz bez omijania włosków. Brwi można także wyczesać szczoteczką. Podczas robienia makijażu warto korzystać z mydeł lub żeli, które mają na celu podtrzymanie włosków w jednym miejscu przez cały dzień. 

Przed snem zaleca się nałożyć na brwi naturalny olejek. Dobrze sprawdzi się rycynowy lub z czarnuszki. 

Czy laminacja brwi jest dla każdej z nas?

Uznaje się, że każde brwi mogą zostać poddane zabiegowi laminacji brwi. Należy jednak wziąć pod uwagę to, że efekt może się różnić u blondynek i brunetek. Na ciemniejszych włoskach efekt będzie zdecydowanie bardziej zauważalny. W tym przypadku skorzystanie z koloryzacji włosków nada każdym brwiom oczekiwany kształt.

Laminacja brwi zyskuje coraz większą popularność, również wśród polskich gwiazd. Niedawno po raz pierwszy w życiu zdecydowała się na nią Anna Lewandowska! 

Odkąd trenerka fitness zrezygnowała z grzywki, jeszcze bardziej musi dbać o swoje brwi, a taki zabieg nadał jej twarzy wyrazistości!  

Co jeśli włoski są rzadkie, a brwi odznaczają się ubytkami? W takiej sytuacji najlepiej zdecydować się na zabieg dopiero po zapuszczeniu włosków. W przeciwnym razie efekt nie będzie zadowalający. 

Mimo że zabieg laminacji brwi nie jest inwazyjny, to istnieją przeciwwskazania do jego wykonania. Jest to m.in. uczulenie na składniki zawarte w wykorzystywanych preparatach, choroby oczu oraz skóry, a także chemioterapia.

Chociaż w internecie można z łatwością kupić zestaw do laminacji brwi, to jednak trzeba mieć na uwadze, że zabieg powinien zostać przeprowadzony pod okiem kompetentnej osoby. Dlatego też, chcąc cieszyć się idealnymi brwiami, na taki zabieg najlepiej zdecydować się w salonie kosmetycznym. 

Czytaj więcej:

Depilacja laserowa: Skuteczna metoda usuwania owłosienia?

Jak dobrać serum do skóry?
Opalenizna bez słońca

Petar - prowansalskie słowo - co oznacza? [SŁOWNIK] Odpowiedź za 75 tys. zł [MILIONERZY]

Zobacz także:

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: idealne brwi | laminowanie brwi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama