Reklama

Reklama

Myj włosy nawet codziennie

To słówko "nawet" zdumiałoby zapewne Amerykanów, dla których codzienne mycie włosów jest czymś tak oczywistym, jak poranne picie szklanki soku i wieczorne mleka. Ale Amerykanie od dawna mieli lepsze od naszych nawyki higieniczne oraz znakomite szampony, które nie tylko zmywały z włosów brud, ale również je pielęgnowały.

U nas zarówno nawyki, jak i szampony były przez lata kiepskie. Na dodatek nie brakowało nam "specjalistów" twierdzących uczenie, że polskie włosy wystarczy myć raz w tygodniu albo nawet co dziesięć dni. Argumenty, że po tygodniu włosy są już bardzo brudne, mało kogo przekonywały, bo przecież brud nie był na nich tak widoczny, jak np. na rękach czy białej bluzce.

Teraz nawyki mamy lepsze i sklepy pełne szamponów, spełniających te wspomnianą na początku, podwónją rolę. Szczególnie młodego pokolenia nie trzeba przekonywać, że włosów nie myje się raz na jakiś tam czas, lecz wtedy, kiedy trzeba. A więc - w zależności od potrzeb, po to, by były czyste. Włosom mycie nie szkodzi, wręcz przeciwnie - codzienna pielęgnacja zapewnia im zdrowy i estetyczny wygląd. Jeśli więc chcemy uchodzić za osoby zadbane i hm... czyste, myjemy włosy tak często, by zawsze były puszyste i świeże. Tylko takie zdobią swych właścicieli.

Reklama

Myjemy je zawsze szamponem specjalnie dla nich dobranym. Nie tym, którego używa przyjaciółka czy piękna dziewczyna z reklamy, ale takim, jakiego potrzebują nasze własne włosy. O właściwości tych środków pytajmy w sklepie kosmetycznym, albo jeszcze lepiej - fryzjera, z którego usług korzystamy i który wie, co naszym włosom jest najbardziej potrzebne.

Pamiętajmy, że o jakości szamponu wcale nie świadczy ilość piany, jaka się podczas mycia wytwarza. Ważna jest natomiast obecność w nim substancji odżywczych, które działają na włosy tak, jak krem na skórę. Pamiętajmy również, że szampon, zmywając z włosów kurz, tłuszcz, żel i lakier, pozbawia je naturalnej warstwy ochronnej. Powinno się ją przywracać stosując po myciu balsam, który powoduje też, że włosy stają się miękkie i puszyste.

Balsam działa na powierzchnię włosów. Natomiast w głąb skóry wnikają odżywki, dzięki którym włosy stają się zdrowe, mocne i lśniące. Odżywkę wystarczy stosować raz na tydzień lub nawet co kilkanaście dni, ale trzeba używać ją długo, by efekt działania tego preparatu stał się widoczny.

Środków do pielęgnacji włosów jest tak dużo, że każdy ma szansę znaleźć dla siebie najlepsze. Jeśli mamy kłopoty z wyborem, decydujmy się na szampony tzw. neutralne, które nie działają intensywnie na skórę i włosy, więc nadają się do codziennej ich pielęgnacji.

Pamiętajmy, że włosy w dużej mierze decydują o naszym wyglądzie i dotyczy tak samo kobiet, jak i mężczyzn. Najpiękniejsza fryzura wygląda źle, jeśli włosy są zaniedbane, a skromna ładnie, jeśli są zdrowe i błyszczące.

Więcej w serwisie: 

Zobacz, jak latem radzić sobie z kręconymi włosami
Piękne włosy w parę sekund. Te olejki to prawdziwy hit!

MWMedia
Dowiedz się więcej na temat: włosy | pielęgnacja | mycie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy