Reklama

Reklama

Na siniaki ziołowe okłady

Sanki, łyżwy, narty, czyli ruch na świeżym powietrzu to wyśmienity sposób na wzmocnienie odporności oraz dotlenienie organizmu. Przy takiej aktywności fizycznej trudno się czasem uchronić przed urazami, kontuzjami i siniakami.

W takich sytuacjach, warto mieć pod ręką żele lub maści, których składnikiem są następujące zioła: arnika górska, nagietek i kasztanowiec.

Lecznicza moc ziół

- Maść z arniki. Jest często pierwszym środkiem leczniczym wybieranym przez lekarzy w wielu przypadkach obrażeń sportowych, takich jak groźne zwichnięcia, siniaki czy trudno gojące się rany. Taką leczniczą maść można zrobić samemu. Wystarczy sproszkować dwie łyżki stołowe suszonych kwiatów arniki górskiej i wymieszać z ośmioma łyżkami stołowymi oleju lub wazeliny.

- Kompres z nagietka. Na kontuzjowane miejsca dobrze jest przykładać okłady z odwaru z nagietka: 4 łyżki ziół trzeba zalać szklanką zimnej wody i gotować 20 minut. Przykładać chłodny okład.

Reklama

- Żel z kasztanowca doskonale zapobiega zastojom żylnym i obrzękom. Poprośmy farmaceutę w aptece o żele z wyciągiem z kasztanowca. Najczęściej polecane są np. Aescin, Alvenus, Emorect oraz Lioven.

Rewia
Dowiedz się więcej na temat: siniaki | zioła | stłuczenie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama