Reklama

Reklama

Nie trać głowy, gdy wypadają włosy

Wpadasz w panikę, gdy czesząc się, na szczotce widzisz coraz więcej włosów? Wprawdzie może ich wypadać nawet sto dziennie, ale taka ilość to jeszcze norma i nie zwraca twojej uwagi. Przyczyną wypadania włosów może być choroba. Dlatego wybierz się do lekarza pierwszego kontaktu. Taki objaw często towarzyszy np. niedoczynności tarczycy lub anemii spowodowanej niedoborem żelaza. Znalezienie przyczyny i przyjmowanie leków szybko zlikwiduje twój problem.

Dla karmiących mam

1. Witaminy z grupy B 

Karmiące mamy mogą, (po konsultacji z lekarzem), wzmacniać swoje włosy preparatem zawierającym witaminy B1 i B2. Ich niedobór sprzyja wypadaniu włosów.

2. Krzem i cynk 

Pierwiastki te wpływają nie tylko na na skład włosa, ale także na jego grubość, wytrzymałość i elastyczność. Są niezbędne, by wzmocnić osłabione po porodzie włosy.

Wypróbuj

Leczniczy wpływ na kondycję twoich włosów ma dieta bogata w cynk. Powinnaś więc jak najczęściej jadać ryby, drób, kasze, pełnoziarniste pieczywo, orzechy.

Innym niezbędnym teraz pierwiastkiem w twojej diecie jest żelazo. Najwięcej zawierają go wątróbka oraz zielone warzywa.

Reklama

Dwie kuracje

Regenerująca płukanka z pokrzywy: 2 torebki herbatki z pokrzywą zalej wrzątkiem, zaparzaj 30 minut. Wypłucz umyte włosy letnim naparem. Zmniejsza wypadanie włosów, nadaje im połysk.

Pędy bambusa na wzmocnienie: Kuracja preparatem witaminowym zawierającym pędy bambusa polecana jest kobietom w okresie laktacji. Zawierają krzemionkę, która regeneruje osłabione włosy.

Zobacz także:


Świat kobiety

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje