Reklama

Rozjaśnianie brwi to nowy trend? Celebrytki to robią!

Wybielanie brwi będzie kolejnym hitem kosmetycznym? Dla wielu to nie do pomyślenia, a jednak - celebrytki coraz częściej decydują się na taki gest. Dla wielu taki efekt jest zbyt kontrowersyjny lub zwyczajnie nieestetyczny, jednak niektórym może się sposobać.

Usunięcie brwi jest jedną z najbardziej spektakularnych zmian, jakie możesz wykonać na twarzy. A co powiesz na... rozjaśnione brwi? To trend, który zbiera coraz więcej fanek - twierdzą one, że blond brwi nadają twarzy eteryczny, nieco obcy wygląd, dodają odważnego akcentu każdemu makijażowi.

Stylizacja trafiła do mainstreamu dzięki takim celebrytkom jak Kim Kardashian, Lizzo i FKA twigs, a także Megan Barton-Hanson i Lottie Moss. Widać, że staje się coraz bardziej modna - Pinterest odnotował 160-procentowy wzrost liczby wyszukiwań rozjaśnionych brwi rok do roku. Podobno duży wpływ miał na to... lockdown.

Reklama

"Zamierzałam wybielić brwi od prawie dwóch lat, ale półtora roku w lockdownie wystarczyło, aby zrobić ten krok" - mówi chociażby autorka Günseli Yalcinkaya, która niedawno podjęła decyzję o wybieleniu brwi. "Rozjaśnione brwi oznaczają, że możesz eksperymentować z szalonymi makijażami, które są idealne na lato" - podkreśla.

Z wybielonymi, a następnie ogolonymi brwiami poczuła się "bardzo czysta, jak noworodek" - opisuje inne kobieta, która zdecydowała się na taki zabieg.

Jak pofarbować brwi? Jak je ogolić?

Zastanawiasz się, jak samej pofarbować lub ogolić brwi? Internet służy radą! Aby mocno rozjaśnić brwi, należy wziąć gorący prysznic i nałożyć na skórę olejek i krem nawilżający przez półtorej godziny przed, aby nie czuć oparzenia. Ponadto zaczesać brwi, aby wszystkie włosy były pokryte. Dopiero potem, na tak przygotowane brwi, nakładać farbę.

A jak najbezpieczniej golić brwi? Należy to robić pod prysznicem, a także upewnić się, że za pierwszym razem obcinasz włosy u nasady.

Przeczytaj też:

Influencerka nie może iść do sklepu w mini. "To bardzo mnie smuci"

Mizofonia: Kiedy dźwięki doprowadzają do furii

Jak wykorzystać cytrynę do sprzątania? Osiem nietypowych zastosowań

* * *

Zobacz więcej:

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: Kim Kardashian
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy