Reklama

Reklama

Zacznij od podstaw

Po pierwsze unieść biust, po drugie nadać mu ładny kształt, po trzecie poprawić sylwetkę. Oto zadania stanika. Jak go dobrać?

Zmierz się

Najpierw pod biustem: na wydechu, maksymalnie ściskając miarkę. Wynik zaokrąglij w dół o 5-10 cm, a otrzymasz rozmiar obwodu stanika. Obwody "rosną" co 5 cm, więc np. jeśli masz 76 cm pod biustem, odejmij 6 cm - Twój rozmiar to 70. Pamiętaj, że właśnie obwód, a nie ramiączka, powinien podtrzymać piersi. W biuście zmierz się luźno.

W tabeli rozmiarów (np. http://stanikomania.pl/pliki/tabela_rozmiarow.html) znajdź wyliczony rozmiar pod biustem i wynik pomiaru w biuście. Nie zrażaj się, jeśli wyjdzie ci "dziwny" rozmiar, np. 70 H czy 65 FF. Są bardzo popularne w przeciwieństwie do bardzo rzadko spotykanego w rzeczywistości 75 B. Na przykład dla wymiarów 76 cm pod biustem i 94 cm w biuście dobrze dobrany stanik to 70 E.

Reklama

Włóż

Ułóż fiszbiny pod piersiami. Zapnij obwód na najluźniejszą haftkę (gdy stanik zacznie się rozciągać, wykorzystasz następne). Wyreguluj ramiączka: mają być lekko napięte, nie wbijać się w ciało ani nie zsuwać. Pochyl się do przodu. Lewą dłoń włóż za prawą pierś. Ułóż ją w miseczce, "wygarniając" spod pachy. To samo z lewą piersią. Zrób kilka skłonów, pomachaj rękami, poskacz - biustonosz nie powinien się przesuwać. Uwaga: jeśli tył stanika jest wyżej niż przód, to znaczy, że obwód jest za luźny i nie utrzyma biustu. Nie pomoże ściąganie ramiączek, bo wtedy tylna część stanika podnosi się jeszcze wyżej. Miseczka powinna obejmować całą pierś, nad jej krawędzią ani pod pachami nie mogą tworzyć się żadne wybrzuszenia. Koniec fiszbinu powinien znajdować się pośrodku pachy, nie może kończyć się na piersi.

Twój STYL 4/2010

Twój Styl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy