Reklama

Reklama

Zatuszuj stres

Stres w pracy ​nie pozostaje bez wpływu na nasz wygląd. Naucz się go tuszować, poczujesz się lepiej i łatwiej będzie ci utrzymać nerwy na wodzy.

Naglą cię terminy, a dodatkowo wplątałaś się w konflikt ze współpracownikami. Każdy z nas miewa "gorące okresy" w pracy. Jak sobie radzić ze stresem, żeby uroda na tym nie cierpiała?

Co się dzieje?

Kiedy znajdujesz się w sytuacji zagrożenia, mózg daje sygnał: "walcz albo uciekaj", a wtedy pojawia się adrenalina. Kobiety znoszą ją dużo gorzej niż mężczyźni. Efekt? Jak mawiały nasze babcie, "złość piękności szkodzi", włosy stają się matowe i łamliwe, skóra szarzeje, a paznokcie rozdwajają się. Cera jest bardziej podatna na powstawanie zmarszczek.

Szybka pomoc

Na dłuższą metę najlepiej jest nauczyć się technik relaksacyjnych. Kiedy jednak masz ważne spotkanie, na którym chcesz dobrze wyglądać, potrzeba szybkich efektów. Nakładaj pod makijaż rozświetlającą bazę, która nada cerze świeżości. Cienie pod oczami zatuszuje korektor. Usta podkreśl błyszczykiem w naturalnym odcieniu. Unikaj ciemnych kolorów strojów.

Skóra

Dietę wzbogać w witaminę C. Działa rozświetlająco na poszarzałą cerę. Szybkie odświeżenie wyglądu przyniosą kolorowe apaszki zamotane blisko twarzy.

Makijaż

Powinien rozświetlać i tuszować niedoskonałości. Sięgaj po kosmetyki w neutralnych barwach. Cienie do powiek w odcieniach beżu i różu rozjaśnią spojrzenie.

Manicure

Jeżeli w nerwach zdarza ci się obgryzać paznokcie, pomaluj je na ciemny kolor. Świadomość, że będzie widać ubytki w płytce, powstrzyma cię przed zniszczeniem.

Tele Tydzień

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy