Reklama

Bułgaria hitem wakacji 2023? Tanio jak w Turcji, a zwiedzać również jest co

Bułgaria jest jednym z najtańszych wakacyjnych kierunków w ofertach biur podróży, jednak do tej pory ustępowała popularności Turcji, Grecji czy Chorwacji. Być może zmieni się to w tym roku - ten bałkański kraj przyciąga turystów piękną pogodą, piaszczystymi plażami i ciekawymi zabytkami. Co warto tam zwiedzić i jak kształtują się ceny?

Gdzie na wakacje 2023?

Dopiero co rozpoczął się nowy rok, a coraz więcej słyszy się o wakacjach 2023. Co więcej, niektórzy nawet już mają zarezerwowane wczasy w biurach podróży. Wszystko dlatego, że przez stale rosnącą inflację Polacy obawiają się również coraz wyższych cen zagranicznych wycieczek. Od kilku już lat oferty first minute są o wiele bardziej opłacalne niż te last minute.

Jeśli chodzi o ulubione wakacyjne kierunki Polaków, to jest ich co najmniej kilka. Bardzo lubiana jest Chorwacja, do której często jeździmy samochodami na własną rękę. Z kolei wśród ofert typu all inclusive ostatnio królowała Turcja, uwielbiana za świetne jedzenie, dobre hotele i przede wszystkim niskie ceny. W nadchodzącym sezonie letnim może wyrosnąć jej jednak poważny konkurent.

Reklama

Bułgaria hitem wakacji 2023?

Bułgaria jest stałym kierunkiem w ofertach biur podróży. Ma swoich fanów, jednak dużej liczbie osób kojarzy się z dość niskim standardem i po-PRL-owskimi warunkami. Choć część hoteli faktycznie wydaje się pozostawać w latach 80., tak inne idą z duchem czasu i dostosowują się do współczesnych wymagań turystów.

Ten bałkański kraj gwarantuje w miesiącach wakacyjnych świetną pogodę - temperatury w granicach 30 stopnie, małą ilość opadów i ciepłe Morze Czarne. W Bułgarii znajdziemy również przepiękne, piaszczyste plaże. Słyną z nich głównie dwa kurorty - Złote Piaski i Słoneczny Brzeg, jednak inne, mniejsze miejscowości nie ustępują im pod tym względem.

Czytaj także: Bułgarska Riwiera. Hit PRL znów wraca do łask

Bułgaria - ceny wakacji

Bułgaria to jeden z najtańszych wakacyjnych kierunków. Ceny tygodniowych wakacji bez wyżywienia w lipcu i sierpniu rozpoczynają się już nawet od 1500 złotych. Za opcję all inclusive trzeba liczyć kilkaset złotych więcej, jednak za około 2000 można znaleźć oferty w hotelach trzygwiazdkowych. 

Bułgaria - co warto zobaczyć?

W Bułgarii jest także co zwiedzać. Przede wszystkim trzeba zobaczyć miasteczko Nesebyr, nazywane bułgarskim Dubrownikiem. Zabytkowe stare miasto z wąskimi uliczkami i kamiennymi murami jest wpisane na listę UNESCO. Warto wybrać się też do stolicy kraju - Sofii. Z niektórych regionów dostępne są wycieczki do Stambułu, do którego jest stamtąd bliżej niż z tureckiej riwiery.

Zobacz również: Kos - wyspa Hipokratesa. Co warto zobaczyć w tym pięknym zakątku Grecji?

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: Bułgaria | wakacje 2023

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy