Reklama

Najciekawsze miejsca na rodzinny weekend

Nie trzeba jechać daleko, by pasjonująco spędzić wolny czas. Coraz więcej mamy miejsc, które jak magnes przyciągają najmłodszych i ich rodziców.


Podzamcze k. Ogrodzieńca. Na pokazach walk rycerskich

Malownicze ruiny XIV-wiecznego zamku są jedną z największych atrakcji szlaku Orlich Gniazd. Na dziedzińcu zamku cały rok organizowane są różne imprezy, a najpopularniejsza z nich to „Turniej Rycerski o miecz kasztelana”.

Ciekawostki w okolicy. Można wybrać się na spacer wokół zamku wśród wapiennych skał nazywanych Skalnym Miastem Podzamcza. Warto też odwiedzić Park Doświadczeń Fizycznych, gdzie dowiemy się, jak działają prawa fizyki, a na koniec – Dom Legend i Strachów, by poznać legendy o jurajskich zamkach, czasem straszne...

Inwałd koło Wadowic. Zwiedzamy zabytki świata w miniaturze

W niezwykłym Parku Miniatur możemy zobaczyć... Akropol, Koloseum, Bazylikę św. Piotra, Statuę Wolności, Mur Chiński, Wieżę Eiffla, Łuk Triumfalny, Biały Dom! Większość tych miniatur zbudowano w skali 1:25.

Reklama

Ciekawostki w okolicy. Można zrobić sobie wycieczkę do pobliskiego Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, wpisanego na listę UNESCO. Tutejszą Kalwarię zbudowano na wzór tej w Jerozolimie.

Chorzów na Śląsku. Na diabelskim młynie i kolejkach

Tutejsze wesołe miasteczko to najstarszy park rozrywki w Polsce – raj dla dzieci! Na ok. 26 hektarach są: 3 kolejki górskie, 33 karuzele, ekstremalne huśtawki, pałace strachu i beczki śmiechu.

Ciekawostki w okolicy. Można odwiedzić planetarium i śląskie ZOO oraz koniecznie przejechać się kolejką Elka, jedyną nizinną kolejką linową w Polsce.

Uniejów (woj. łódzkie). Po relaks w basenach

W Termach Uniejów czekają na nas baseny z ciepłą wodą: rekreacyjne z masażami, z jacuzzi, ze zjeżdżalniami i brodzikami oraz szczególnie korzystne dla zdrowia baseny solankowe i ogrzewane energią geotermalną.

Ciekawostki w okolicy. Można zwiedzić średniowieczną warownię pobliskiego średniowiecznego zamku. Warto też odwiedzić zagrodę młynarską.

Zator, koło Oświęcimia. Po zabawę i... mocne wrażenia

W Zatorze, niewielkiej małopolskiej miejscowości, możemy się bawić w nowoczesnym parku rozrywki: Energylandii. Prócz atrakcji dla najmłodszych, jest tu strefa ekstremalna, a w niej między innymi kolejka grawitacyjna o prędkości 80 km/h!

Ciekawostki w okolicy. Po sąsiedzku znajduje się Zatorland, kompleks parków rozrywki: Dinozaurów, Park Mitologii, Park Bajek i Wodnych Stworzeń, a także Lunapark i Park Owadów.

W Łebie. Oko w oko z dinozaurem

Park Dinozaurów w Łebie to nasz największy park jurajski. Na 20 hektarach czeka na turystów 100 figur dinozaurów sprzed milionów lat, w skali 1:1.

Wędrując po wytyczonych ścieżkach, podziwiamy gady w ich naturalnym środowisku.

Ciekawostki w okolicy. Koniecznie odwiedźmy Słowiński Park Narodowy z malowniczymi ruchomymi wydmami.

Świerkocin k. Gorzowa Wielk. ZOO-Safari

Powstało tu pierwsze ZOO w Polsce, przez które można przejechać autem. Dzięki temu obserwujemy zwierzęta bez barier w postaci krat czy fos. Na 20 hektarach można podziwiać ok. 600 zwierząt.

Ciekawostki w okolicy. Warto zwiedzić pobliski Gorzów i zobaczyć Studnię Czarownic na Wełnianym Rynku albo zrelaksować się w Parku Narodowym „Ujście Warty”, który jest prawdziwym rajem dla ornitologów.

Tekst pochodzi z magazynu

Tina
Reklama
Reklama
Reklama